| Ăi_7032 a întrebat:

Voi vorbiti in gand?

8 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! Poate ti se pare ciudat dar forma de comunicare cea mai folosita de catre oameni este vorbitul cu noi insine, in gand.winking

| Balmung a răspuns:

Vorbitul in gand nu este altceva decat o comunicare efiecienta cu tine insuti. Nu cred ca este vreun om in lumea asta care sa nu se consulte cu sine insusi. Este ceva natural si sanatos pentru viata noastra psihica,. Ne putem descarca eficient, fara a folosi mijloace violente sau alte metode neortodoxe. Cine te poate sfatui mai bine decat propria ta persoana? Si raspunsul meu este big grinA. Vb cu mine insumi si mi se pare ceva cat se poate de normal

| Carlene a răspuns:

Eu sunt cea mai ciudata dintre voi! laughing
Vorbesc in gand aproape tot timpullaughing

| alexandra_1890 a răspuns:

Ar fi misto sa se interzica vorbitul in gand la examenerolling on the floor)) sa se vorbeasca cu voce tare si sa auzim si noi raspunsurile de la cei mai desteptilaughing mai ales la matelaughing

| Ăi_7032 explică:

Nu mi se pare ciudat deloc

| Ăi_7032 explică:

Carelene- eu sunt si mai ciudata decat tine...big grin nu ma pot opri din vorbitl in gand

| Delia_5516 a răspuns:

Da big grin cateodata mai dau drumul la voce, cateodata o patesc cand sunt nervoasa big grin

| Nikutzaaaa a răspuns:

Daaaaa, foarte des o fac. Si uneori char nu am nevoie de nimeni pentru un sfat, prefer sa ramaneu si cu cu gindurile mele, sa analizez tot, si sa-mi cer sfauri singura de la mine.E FAIN xD