| shutup13 a întrebat:

Vrau sa tin o dieta mai dura si nu stiu ce dieta sa tin asa ca am ajutati voi cu un happy funda cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| Diana0987 a răspuns:

Eu nu prea ti-as sugera sa ti dieta. Eu am slabit fara nici o dieta cu urmatoarea metoda, bei un pahar cu apa inainte de fiecare masa, asa nu o sa mai mananci atat de mult. Poti sa faci si tu asa, iti garantez ca da rezultate, cel putin la mine a functionat happy.

| stella390 a răspuns:

Pai o dieta de detocsifiere si slabire drastica este aceea de a bea numai apa.Dar daca faci o ora zilnic si reduci dulciurile bei multa apa si fiecare imbucatura pe care o mananci o mesteci de 10 ori pentru a pacalii creierul ca ai mancat mult. poti slabi mult mai repede
Sper ca te-am ajutat!

| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Nu suntem in masura sa iti dam diete, doar un nutritionist ar fi, dar totusi exista unele sfaturi ca sa nu ai o pofta de mancare asa 'salbatica'. Bea cate un pahar de apa inainte de fiecare masa ( cateodata chiar cand ti-e foame, apa te satura cat de cat ), mananca putin si des, cam din 2 in 2 ore. Daca nu ai timp, atunci nu sari peste micul-dejun si mananca apoi normal de 3 ori pe zi. Nu exagera! Poti manca orice vrei tu ( ciocolata, prajituri... orice ), atata timp cat nu exagerezi. Trebuie sa stii unde sa te opresti. Nu uita de sport! Fa 15 minute pe zi niste exercitii de tonifiere a muschilor (le gasesti pe youtube, toate sunt suficient de bune) si o sa fii bine. Succes!

| Sahara33 a răspuns:

Mai bine sa nu ti dieta si sa faci exercitii pentru slabit dar daca vrei poti sa gasesti aici sfaturi importante :* http://www.perfecte.ro/......varat.html