| anonim_4396 a întrebat:

Vreau ceva statusuri frumoase..de dragoste, pentru prieteni, pentru tradatori etc. mC mult :**

1 răspuns:
| mihaelaroxy a răspuns:

Cand treci printr-o perioada proasta, adu-ti aminte ca exista Cineva in cer care te iubeste si are grija de tine si cineva pe pamant caruia ii pasa de tine - eu sunt acela.
Dragostea... Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o!
Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2. tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna
La ce foloseste frumusetea fara inteligenta, banii fara fericire, zambetul fara sentimente, viata fara tine?
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebuie sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu ti-a fost un prieten adevarat
Cand esti trist s-au suparat un prieten te face sa zambasti, cand plangi un prieten it sterge lacrimile, cand esti vesel un prieten se bucura alaturi de tine, un prieten este ca un inger fara aripi.....intr-un prieten iti poti gasi mereu un sprijin, alaturi de un prieten poti reusi orice, un prieten nu te va uita niciodata
PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.
PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine
PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.
PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.
PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.
PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.
PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii.
PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.
PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.
PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata.
PRIETENII FALSI: Vor ignora mesaju
PRIETENII ADEVARATI:Il Vor Da Mai DeparTe
Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal