| Xonia a întrebat:

Vreau incurajaribig grin.deci pana acum in ultimul timp am tinut parul numai prins in coada(nici nu-mi mai aduc aminte cand am iesit afara sau m-am dus la scoala cu parul desprins)si astazi m-am tuns si sunt hotarata sa port numai bentite si sal las desprins. Dar am o problema.
Am niste colegi mai rai care isi bat joc d fetele din clasa care isi fac schimbari.Si stiu cand am trecut de la uniforma la tricou si blugi de radeau si ce se mai luau de noi fetele
Deci ce sa fac?(sper ca nu vam plictisit)mersi

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Tu teaiesti pentru tine sau pentru ei Ce conteaza ce spune unul sau altul Tot ce conteaza este sa fi frumoasa sa fi tunsa decent dar in acelasi timp la moda si in rest sa rida fiecare cat vrea ca nu va rade de tine ci va rade de ei cat sunt de naivi Fi tare Nu te lasa ca altcineva sa te domine Pa

| bluesky a răspuns:

Sa nu asculti de ce zice lumea, pentru ca astfel nu vei putea face ce vrei, nu vei putea fii cine vrei sa fii.

Sunt si cazuri in care ar trebui sa asculti la ceea ce zice lumea, dar asta nu inseamna ca faci cum se zice.

Dar eu zic, sa le spui cu zambetul pe buze, cu tupeu, "buna, beieti!" si treci pe langa ei, si ii lasi sa zica ce vor.

Sau poti zice: " ce te uiti, nu ai luat micul dejun?"
ori " prefer sa imi fac schimbari decat sa fiu la fle infiecare zi ca voi"

nu o zice cu ciuda sau cu nervi, ci zambind si nu le da atenti

sti cum e: daca tot zic asa si vad ca nu le de aia tentie, se vor satura si te vor lasa in pace.

Sfatul meu: Fii cu tupeu(limitat), ai increder ein tine si zambeste mereu! happy

| M3ntosana a răspuns:

Nui baga in seama...sau daca nu te poti abtine poti sa le rasp cu aceeasi moneda,(adica daca se leaga d tine sau ceva ce iti apartine leaga-te si u dc ceva ce le apartine) si asa o sa le inchizi plisculhee hee si eu am fost intr-o situatie asemanatoare big grin ori nu ii bagi in seama ori faci ce tiam spus mai sus...

sper sa fie bine happy

| cornculapte a răspuns:

laughing Nu-i baga in seama. Daca sunt destul de idioti sa se ia de altii, nu merita luati in seama. N-au o viata personala probabil si stau s-o comenteze pe a altora. Indiferenta doare cel mai tare. Daca o sa vada ca nu-i bagi in seama, la un moment dat se vor plictisi si isi vor concentra atentia asupra altcuiva.
E buna incurajarea? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fac acest lucru doar pentru a va atrage atentia. Unii baietii cand plac o fata, se comporta aiurea cu ea, ajungand chiar s-o traga de par, sa-i dea peste fundulethee hee.
Sa zicem ca nu este asa, cu ce te-ar deranja parerile altora? Tu te-ai tuns pentru tine. Stii sloganul acela: arati bine, te simti bine?winking