| incolorinviatata9 a întrebat:

Vreau niste statusiri in care sa fie despre: ura & tradare; iubire & inselare; speranta & moarte. Cit mai multe statusuri! Promit funda...

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Durerea se transforma in ura.

Dacă o persoană vrea să facă parte din viaţa ta, o va face. Dacă nu, nu te obosii s-o faci să rămână. nu se merită!

Uneori e prea tarziu doar pentru a iti cere scuze.

Poţi să strici ceva cât ai clipi din ochi, dar ca să repari e nevoie de o veşnicie.

Oamenii care par reci şi indiferenţi. cândva au iubit mult.

Şi nu-mi spune "pa" când ştii că nu se poate termina. iubirea încă există şi mereu va exista!
Iar eu când iubesc, iubesc cu toată inima, nu pe bucăţele!

Te doare indiferenţa mea? Foarte bine şi pe mine mă durea cândva.

Toţi promitem să uităm, dar efectiv nu o facem!

Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost!

Azi plec, las în urmă tot, în viața ta nu mai am loc

Viață e ca un carusel, mereu urcă mereu coboară.Tu ai de ales, poți să strigi pentru că îți e teamă sau poți să te bucuri de cursă!

Orice fată râde, plânge.dar sub orice zâmbet există şi tristeţe.

Fata care te iartă şi continuuă să te iubească indiferent de greşelile tale, merită toată preţuirea ta!

Amintirile sunt singurele care rămân la fel, când totul în jur e schimbat.

Am învăţat că indiferent cât de mult suferi. Lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta.

Şi în viaţa fiecăruia vine o perioadă când nu mai înţelegi nimic, tu, doar trebuie să dai dovadă de tarie şi inteligenţă pentru a ieşi din acestă pasă proastă!

Pretuieşte palma ce nu te loveşte, ci te alintă...

Închei nişte etape, nu din orgoliu, din neputinţă sau mândrie, ci pur şi simplu pentru că acel lucru nu se mai potriveşte cu viaţa mea.

Când cineva intră în viaţa ta, o parte din tine îţi spune :" Nu eşti nici pe departe pregatit! ", iar cealaltă jumătate îţi spune : " Convinge-o să fie a ta pentru totdeauna! "

Nu mai aruncati cu "Te iubesc" in stanga si-n dreapta asa aiurea, la oricine! Daca tot spuneti asta, spuneti-o din inima!-

Îl urăsc pentru tot ce mi-a făcut, îl urăsc că m-a rănit, îl urăsc că m-a minţit, îl urăsc că îmi spunea că mă va iubi mereu' şi că niciodată nu m-ar lăsa orice s-ar întâmpla.

Ai plecat şi-ai luat sufletul din mine, dar ai uitat să iei şi amintirile cu tine!

O să mă ridic mai puternică decât am căzut

Şi cred că o las baltă, ce rost are să mă complic, când tu pentru mine nu eşti în stare să faci nimic?

E de ajuns o singură greşeală, ca toată viaţa să regreţi!

Preţuieşte lucrurile mici din viaţa ta, pentru că. într-o zi te vei uita în trecut, şi-ţi vei da seama cât de mari au fost ele pentru tine de fapt

Tăcerea este un text pe care din păcate s-ar putea să nu-l ştii citii

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!

Nu contează cât de mult încercăm să stăm puternici, cu toții avem acele zile în care nu mai vrem să mai fim.

Ca o casă părăsită.aşa e inima mea!

Uneori când ai impresia că totul s-a sfârşit, viaţa îţi oferă de fapt un nou început. Totul e să ştii să-l recunoşti şi să-l preţuieşti

Se întâmplă să iubeşti şi să urăşti în acelaşi timp... să nu fii sigur de sentimentele tale... să nu ştii care valorează mai mult pe balanţa inimii –

Poate sunt în stare să înţeleg, să accept, să iert, să trec peste. Dar şi atunci când o să plec o să o fac pentru totdeauna!

E prea târziu acum, nu mai cred în vorbe goale! Făra fapte, cuvintele tale sunt banale.

Câteodată mă întreb Cum ar fi dacă aş dipărea Câţi ar fi bucuroşi Şi câţi ar plânge în urma mea »

În clipa în care te gândeşti că o să pierzi ceva. brusc acel "ceva" devine cel mai important lucru din viaţa ta. –

Nu ţi-am zis nici pleacă, nici rămâi. Ţi-am zis să faci ce vrei şi că după o să văd eu ce fel de persoană eşti. Şi am văzut…

Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat?
Ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat.

Pe-o fata ca ea trebuia s-o iubesti ca pe o stea
O fata ca ea, s-o iubesti cat te iubea ♥

În viața ta o să întâlnești 3 tipuri de oameni: - cei, care o să-ți schimbe viața ta. - cei, care o să-ți distrugă viața ta. - și cei, care vor deveni viața ta.-

Oamenii îți amintesc trecutul doar atunci când sunt intimidați de prezentul tău

Câteodată nu există "data viitoare" sau "a două șansă" câteodată e doar ACUM sau NICIODATĂ

Uită de mine, dar uită-te bine, că-i ultima pagină din trecut! Şi uită-te bine înainte să spui că toate-au trecut.

Fata care râde, vorbește mult și pare foarte fericită, este și fata care noaptea adoarme plângând.

Va veni un timp cand vrei crede ca totul s-a sfarsit. Acela va fi inceputul.-

Uneori e mai uşor să pretinzi că nu îţi pasă decât să recunoşti că pur şi simplu te distruge.

În viaţă nu contează întotdeauna să-ţi vindeci rănile, ci să înveţi să trăieşti cu ele.

Nu uita! Femeia iarta dar nu uita!-

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

1 răspuns:
| baddgirl a răspuns:

Hey
Uite cateva site-uri:
Ura & tradare: http://mondenitati.net/2012/02/28/mesaje-de-tradare-statusuri-noi/
Iubire & inselare: http://www.statusbun.com/? cat=2
Speranta & moarte: http://simplulgand.wordpress.com/2007/07/24/statusuri-de-tristete-2/
Ia-le tu pe care consideri ca ti se potrivesc :)