| SellyS a întrebat:

Vreau niste statusuri despre viata, despre prietenie, despre viitorul meu happy.

Răspuns Câştigător
| Băă_Ada_1998 a răspuns:

Prietenie : Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta ..si totusi ..nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.
Pentru mine, un prieten adevărat nu poate fi descris în cuvinte. Pur şi simplu, e adevărat.

Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele...
De regula in spatele cuvintelor... "pur si simplu ti-am scris, pur si simplu te-am sunat, pur si simplu ne primblam"... se ascund lucruri deloc simple.

Mai bine să-i dezamăgesc pe cei care nu au încredere în mine, decît pe cei care au.
O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e "iubirea"? » El i-a răspuns: « Iubirea e atunci când tu îmi furi ciocolata din ghiozdan în fiecare zi şi totuşi. o ţin în acelaşi loc mereu...
Viata :
Sinceritatea e din ce în ce mai rar întâlnită, minciuna e cea care a devenit acum obişnuită!
Viața e o zână nebună.Ea te poate face fericit, dar te face și să suferi.O adori când e bună cu tine, o urăști când ajungi la limitele nervozității.
1 " Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…viseaza in continuare…speranta nu moare… "

2" Viata e un joc de cacao in care nu poti folosii coade! "

3" Domina ca sa nu fii dominat! "

4" Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea "

5 " E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini… "

6 " Punctul G la femei se gaseste la sfarsitul cuvantului SHOPPING! "

7 " Ochii care nu se vad se uita la fundul femeii tale… "

8 " Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE! "

9 " Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar… "

10" Pentru mentalitatea de ****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!? "

11 " Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimba un viitor care a fost deja… " Funda? :O3 big grin

3 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Si de unde sa scoatem noi statusuri despre viitorul tau? A da, uite unul: ' '.

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa