| teofil223 a întrebat:

Vreau o imbratisare dar nu de la mama.
Ce pot sa fac sau cum sa-i zic unei fete ca vreau o imbratisare?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai iti faci o prietena si apoi obtii o imbratisare.

| dullcat a răspuns:

Buna. Incearca sa respecti spatiul personal si observa cine e apropiat de acea fata, cum se comporta ea cu prietenii. Daca e deschisa si ii imbratiseaza cand ii vede, atunci sunt sanse sa iti ofere si tie o imbratisare daca deveniti prieteni.

| aimullah123 a răspuns:

Pai nu cred ca exista niste secrete aici.
Cred ca cel mai important e sa alegi o persoana cunoscuta.
Eventual de care esti mai apropiat.
Si ai doua variante, ori ii ceri o imbratisare, dar nu "imi dai voie sa te imbratisez?". Spunea Angelina Jolie intr-un film ca femeilor nu le place sa fie intrebate. In schimb ai putea sa ii spui ca ti-ai dori sa o imbratisezi.
A doua varianta ar fi sa te apropii de ea usor si sa iti intinzi bratele spre ea fara sa ii spui nimic. In unele situatii persoana din fata ta va avea tendinta sa isi intinda si ea bratele spre tine si sa iti dea voie sa o imbratisezi.

Atentie, nu toate fetele iti vor da voie sa le imbratisezi. Unele iti vor da voie, altele nu. Nu incerca sa le iei pe toate pe rand, una dupa alta in aceeasi zi. Daca o fata vede ca o alta fata te-a respins, exista sanse sa te respinga si ea.

| AdioTPU a răspuns:

Te poți apropia de aceea fata într-un moment de bucurie reciprocă, mai ales daca ea te place că amic sau ca băiat nu va fi stânjenită sau deranjată de o îmbrățișare.

| Fonk a răspuns:

Spune-i ce vrei sa ii faci pentru 50lei, sigur nu te refuza