| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o parere sau un sfat ceva care sa ma poata ajuta pentru ca eu sincer nu ii mai inteleg pe ai mei. am 17 ani si nu ma lasa sa ies din casa. bine nu la modul exagerat dar de fiecare data cand trebuie sa ies trebuie sa le spun si raspunsul e mai mereu nu -.- fara sa imi spuna vreun motiv adica da bine nu ies dar de ce?... sau cum se intampla sa uit sa fac ceva gata imi interzic un lucru de parca as fi un copil de 5 ani. nu sunt multumiti deloc de mine si eu fac tot posibilul sa fie bine adica nu am mai iesit din casa de 2 luni si sincer nu mai suport vreau sa discut cu ei dar nu am cu cine. daca as discuta sar ajunge la cearta. ce sa fac cum sa le explic, ca nu mai sunt un copil de 5 ani? (Funda)

2 răspunsuri:
| дфтф a răspuns:

Gandeste-te ca eu am stat 18 ani numai cu bunica si ea e de pe vremea lui Ceasca.Cam aceeasi problema am avut-o si eu dar cu ajutorul mamei, am putut ajunge la un numitor comun.Cer voie dar tot mai mult de 6-8 ore nu am voie sa stau afara si trebuie sa fiu in casa pana la ora 9.Deci...mda.Singura cale ar fi comunicarea dar vad ca ai scris ca nu se poate vorbi cu ei.Stii ca incercarea moarte n-are! Deci trebuie sa tot incerci daca chiar nu-ti convine ca stai numai in casa.De ce nu sunt multumiti de tine? Dai FAIL la scoala? Asta nu ar fi o buba daca totusi ii respecti si nu le raspunzi, invatatul poti sa-l recuperezi dar relatia dintre parinte-copil cam greu.Raspunsul sta in tine happy

| antria a răspuns:

Nu de scoala nu se pune problema adica nu ii prea intereseaza sa zic asa. vor doar sa trec clasa si nimic mai mult si asta pentru ca sunt in cipru si nu prea stiu cum e scoala pe aici. nu inteleg mare lucru asa ca nu se baga. dar probleme nu am.