| magdalena56 a întrebat:

Vreau percing in limba, cine poate si are experienta il rog sa ma ajute. Traiesc in Moldova Chisinau. Imi scrii in pm daca vrei sa ma ajuti te rog ❤

1 răspuns:
| Niico1111111 a răspuns:

Sper că ești conștientă că vrei sa faci asta, o sa ai de suportat dureri vreo 3 zile.Iti spun din experiența, am și eu unu, l-am făcut acum 7 luni.Eram fericita, entuziasmata că mă lasă ai mei să îmi fac. Bucuria și mai mare că îmi făcea anestezie.Toate bune și frumoase. Dupa 3 ore, sa vezi dureri, nu puteam să vorbesc că mă durea limba, de mâncat nu mai zic.N-am băgat nimic in gura 3 zile de durere.A doua zi mi se umflase limba(ceea ce e normal).Am inceput sa pot sa beau apa, pe urma după 3 zile puteam manca orice, mă durea in cot.Ai mare grija sa nu pui mana pe el, am avut multi prieteni care li s-au infectat, pentru că limba are mute bacterii. Daca ți se umfla limba și sta așa vreo 3-4 zile înseamnă că s-a infectat.Nu știu ce îți dă daca te infectezi, cred că niște antibiotice, dar nu ți-l da jos că în limba se regenerează repere.Seara, te cureți frumos pe mâini, te dezinfectezi și mai strangi din el sa nu cada in somn și sa-l inghiti. Daca ai ghinion, ți se sparg gingiile, sa speram că nu, mie nu mi s-a întâmplat asta sper că nici ție.Nu ți-l face la cineva acasă, fa-l la salon. Dupa ce o sa treci, o sa ți-l admiri toată ziua.
Succes