| anabelisa a întrebat:

Vreau sa aud parerea voastra in legatura cu urmatoarea intrebarebig grine ce unele fete sunt tot timpul tachinate de simplul fapt ca sunt inalte. Daca esti pra inalta nu e bine, daca esti prea scunda tot asa. Voi ce parere aveti? Poate sa fie si invidie?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| anDa a răspuns:

Fiecare fata e frumoasa in felul ei. Invidia nu isi face loc printre fete doar datorita inaltimii. Poate unele se simt complexate de inaltimea lor doar datorita iubitilor prea scunzi sau prea inalti.

Răspuns utilizator avertizat
| purpleice a răspuns:

Eu sunt mai scunda si pe mine ma tachineaza mereu colegii ca sunt scunda.as fi vrut sa fiu si eu inalta. daca te tachineaza baietii sunt invidiosi pentru ca sunt mai scunzi ca tine iar fetele sunt si ele rautacioase.crede-ma e mai bine sa fii inalt decat scund.eu as lua-o ca pe o calitate sa fiu in locul. poate o sa descoperi cu timpul asta.nu-i mai baga in seama o sa vezi ca atunci cand o sa creasca mai inalti ca tine(baietii) nu o sa-ti mai zica nimic ca nu o sa mai fie complexati din cauza ta laughing. incearca sa-i ignori asta incerc si eu sa fac.winkingsi crede-ma nu e deloc mai bine sa fii scund.

| adelynaa a răspuns:

Uite... iti spun ceea ce mi-a spus un baiat despre asta
eu sunt de felul meu mi pitik. si o pers. mi-a spus ceva de genu "vai ce bine ca esti mai pitik " sau ceva de genu' si eu l-am intrebat dc? si mi-a rasp ca fetelor mai inalte le trebuie baieti mai inalti ca ele laughing, iar cele de statura mai mik nu li neaparat
asta bineinteles a fost parerea unui singur baiat laughing. fiecare cu parerea lui
da eu nu consider a fi o problema. asta ca esti prea inalta /prea scunda
sincer eu am incepur sa rad am l'am auzit p respectivu'laughing

| anabelisa explică:

Exact, sunt de acord cu voi. Dar marea majoriate a oamenilor se poarta foarte urat cu aceste persoane.Si eu am 1'74 la aproape 14 ani si multi colegi ma fac sa ma simt prost.Am incercat sa-i ignor, dar nu prea am putut. Oricum vorbesc degeaba, pentru ca o anumita persoana m-a invatat cum sa le inchid gura.

| vociledincapulmeu a răspuns:

Pentru ca sunt diferite (si eu am 1, 74 : )
diferite in sens bun:X.