| Irinuca9 a întrebat:

Vreau sa dau bacul la sociologie,dar nu gasesc nici carti sa cumpar, nici materia pe internet...ma puteti ajuta? multumesc

2 răspunsuri:
| LexiEla a răspuns:

Vorbeste cu profesorul de sociologie de a liceu si cere la biblioteca, sau chiar profesorului, manualul de.a 11a si alte carti.

| Andrei277 a răspuns:

Buna si eu dau bacul la sociologie (olimpiada sambata; x) si profesorul mi-a recomandat acest manual :
http://www.librarie.net/......Stefanescu
vezi ca nu intra toate lectiile pentru bac iti spun imediat care intra:
METODOLOGIA-CERCETARII-SOCOLOGICE
Grupurile-sociale.-definitii-tipuri-dinamica-si-coeziunea
Status-si-rol.-Relatiile-sociale
Stratificarea-sociala
Socializarea
Cultura-si-norme
Institutiile-sociale.-Familia
Instutii-sociale.-Scoala.Biserica.Statul.Partide.ONG
Problemele-sociale
:)
Am si toata materia structurata intr-un power point :) daca te intereseaza anunta-ma