| maya a întrebat:

Vreau sa fac un filmulet din poze, cu mine si prietenul meu... Spuneti-mi si mie niste mesaje pe care as putea sa le scriu pe fotografii... Cele mai fumoase mesaje primesc fundita...tongue

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Nu pot uita cand te-am cunoscut... te-am privit... m-am indragostit... te prisesc si acum... te iubesc...

De când te-am cunoscut/De-atunci eu te iubesc/Si-as dori întotdeauna/Cu tine sã trãiesc

Te iubesc este prezentul/Te-am iubit este trecutul/Viitorul ce va fi/Tot mai mult te voi iubi

De la scoalã-nveti/Ce e greu ce e usor/Numai dragostea se-nvatã/Fãrã nici un profesor

Pãsãrile cãntã/Florile-n floresc/Toate mã îndeamnã/Ca sã te iubesc

Te voi iubi si atunci cand marile vor seca… Te voi iubi si atunci cand stancile se vor topi…. Te voi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi!

Daca as putea sa rearanjez alfabetul, as pune tu si eu impreuna.

Inima te cere/Ochii te doresc/Gura te sãrutã/Iar eu te iubesc

Te iubesc din cunostintã/Si îti spun ca jurãmânt/Tu esti singura fiintã/Ce-o iubesc pe-acest peãmânt.

Daca as planta o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, as merge acum intr-o gradina plina cu flori fara sa-i mai gasesc capatul….

Ceea ce iti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati din suflet si minte, caci dragostea nu se scrie, se simte. Te iubesc!

lubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.

As vrea sã iubesc marea, dar marea nu iubeste,
As vrea sã iubesc peãmântul, dar peãmântul e rece si plin de intuneric
As vrea sã iubesc oamenii, dar oamenii sunt rãi…
As vrea sã te iubesc pe tine dar nu stiu dacã mã iubesti
Dar totusi am sã iubesc tot ce e mai bun din mare, peãmânt si oameni
Iar din tine am sã iubesc totul pentru cã ai fost si vei rãmâne marea mea iubire.

Tu ai fost si vei fi iubirea mea. Din clipa-n care te-am vãzut mi-am spus cã tu esti cea pe care o asteptam de mult timp. Am fãcut tot posibilul sã ajung la inima ta dar. se pare cã tu nu m-ai lasat cel putin la inceput. Atunci in mintea mea totul era confuz "Oare chiar iubeam?", dar oare ce inseamna sã iubesti? Era oare acel sentiment care te fãcea sã te simti parcã tu conduci intreaga lume, cred cã asta e pentru cã pentru prima data in viata mã simt in al nouãlea cer dragostea mea, Te Iubesc, Te Iubesc nu mã refuza. Din clipa-n care te-am vãzut atât de mult mi-ai plãcut, ochii tãi m-au chemat. Te iubesc, esti viata mea!"

Esti parfumul suav al crinilor albi
Ce infloresc in sufletul meu peãtimas
Esti picãtura de rouã ce se oglindeste
Pe petala unui trandafir
Esti o razã de soare
Care mã cuprinde in bratele-i calde
Esti mireasma vântului de primãvarã
Ce-mi mângâie peãrul
Esti lacrima care alunecã pe obraz
Si se sparge in palma mea
Esti visul meu
Care mã tine treazã
Esti luna care mã priveste-n noapte
Esti o iluzie, durere, soapte
Trãiesti ca sã iubesti
Asa esti tu
Si te iubesc asa cum esti.

Dragostea inseamnã sã respiri, sã speri, sã ierti. sã iubesti. Dacã as fi un nor as sta tot timpul deasupra ta, dacã ai fi peãmânt eu as fi apã, dacã ai fi "rãutatea", eu as fi puritatea. Te iubesc foarte mult si cred cã fãrã tine nu as mai putea trãi in aceastã lume, care m-i s-ar peãrea ca ziua fãrã soare sau noaptea fãra stele.

Pa-pa!

5 răspunsuri:
| maria a răspuns:

Deja imi e dor de tine, unde esti?
Eu sunt aici, tu in alta parte. Unul dintre noi este unde nu trebuie.
De cand te-am intalnit, simt ca prind aripi, sa zbor catre tine, sa te ajung, sa te ating, sa te alint, sa te iubesc, sa te tin aproape mereu, langa mine, langa sufletul meu.
Daruieste-mi in fiecare dimineata un zambet senin si frumos si in fiecare seara o sarutare blanda si cuminte.
Cand erai mic gandeai asemeni unui copil, acum ai crescut si gandesti ca un barbat... uite ce frumosi suntem impreuna...am crescut amandoi si maine - poimaine... vom creste si noi, un copil.
Pas in doi, dincolo de nori, dincolo de zori, dincolo de ganduri nespuse.
Iubitule te astept sa vii si in brate sa te tin, si in zori te zi sa te trezesc si cu drag sa iti multumesc ca existi si traiesti... unde?! Aici, acum, cu mine, dincolo de toti si toate... suntem tineri, frumosi, ne iubim. Hai sa facem o echipa pentru totdeauna:
Sa fim un trup, sa fim doua maini ale aceluiasi trup, doua buze, doi ochi, doua picioare, o inima care sa bata pentru noi!
Credinta, nadejde si dragoste! Iubiti-va frumos, dincolo de patima si pacat... sper sa va casatoritihappy si sa traiti cu bucurie, chiar daca mai sunt si incercari, greutati, boli si altele.

| iuly_iulyana13 a răspuns:

Ai fost langa mine la greu si la bine, ai crezut in mine cand toti nu ma credeau, miai inteles sentimentele, miai ascultat necazurile

| iuliancico a răspuns:

Dai un simplu search pe Goagale cu txt: mesaje de dragoste. Ai de unde alege. Spor la treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu voi uita nici o data ziua in care te-am vazut si te-am cunoscut si miai placut