| NUUSTIU a întrebat:

Vreau sa imi fac o agenda si la inceput as vrea sa scriu un citat scurt imi puteti da niste status sau citate scurte. Mersi. funda

5 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

1. True love doesn’t have a happy ending: True love doesn’t have an ending.
2. Când îţi dai seama că vrei să-ţi petreci restul vieţii tale cu cineva, îţi doreşti ca restul vieţii tale să înceapă cât mai curând posibil.
3. Când un prieten are necazuri, nu-l mai necăji întrebându-l dacă îl poţi ajuta. Gândeşte-te la ceva adecvat şi procedează!
4. În prieten îţi afli un al doilea eu.
5. Prietenia este una din mângâierile vieţii.
6. Un singur lucru te face fericită în viaţă: să iubeşti şi să fii iubită.
7. Ne-am născut toţi pentru dragoste... iată principiul şi singurul scop al existenţei.
8. Trăieşti doar o dată, dar dacă o faci cum trebuie, e suficient.
9. Dragostea şi tusea nu pot fi ascunse.
10. E absurd să împarţi oamenii în buni şi răi. Ei sunt fie fermecători, fie obositori.

Heyhappy Sper sa-ti placa:*

| αℓγήα ツ a răspuns:

•Bărbaţii ar trebui să fie ca batistele igienice: catifelaţi, bine mirositori şi de unică folosinţă
•Omul a inventat limbajul pentru a-si satisface nevoia de a se plange
•Exista o linie foarte fina intre a pescui si a sta pe mal ca un idiot
•Cunoastem viteza luminii, dar care este viteza intunericului?
•Toate femeile sunt bune – bune de nimic, sau bune la ceva.
•Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti
•Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.
•Cel care zambeste atunci cand lucrurile iau o intorsatura proasta s-a gandit deja pe cine sa dea vina
•Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi: trage si impinge
•A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste
•Exista o lume mai buna… dar este foarte scumpa
•Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

| Gabrielle16 a răspuns:

"Decat sa spui o minciuna si sa faci pe cineva sa rada, mai bine spui un adevar si faci pe cineva sa planga".happy

| cary29 a răspuns:

+ Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti...Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!
+ Orice ai face sa fii sigur ca mai tarziu sa nu iti para rau
+ Ce nu te doboara te face mai puternic