| zozoMik a întrebat:

Vreau sa imi fac si eu un blog, un blog gen jurnalthinking
Vreau si eu o idee pentru un nume, cateva idei ce credeti ca ar aduna vizitatorithinking
Si de ce nu lasati intr-un comentariu blog`ul vostru:X

9 răspunsuri:
| SandaraPark a răspuns:

Buna, zozoMik!
Eu nu am un blog, insa am Tumblr.(o sa il pun la final) Poti sa iti numesti blogul astfel:
1. Fluorescent Adolescent
2.Beetwen dreams and reality
3. Piece of nothing
4. Teenage dream
5.A little piece of heaven
6.Smells like teen spirit
Sau daca doresti in romana:
1.File de poveste
2.Ranitul despre viata
Cam atat imi vin in minte...
Si cateva sfaturi^^
1.Scrie cu cratima si foarte amplu.
2.Nu pune emoticoane ca sa iti exprimi starea. Exprim-o prin scris. Eminescu si Slavici nu aveau emoticoane.
3.Omite lungile dialoguride 50-100 liniute.
Si cel mai important, sa te distrezi.
Cum am spus, acesta este Tumblr-ul meu: http://jongkey14.tumblr.com/ Succes!

| Indestructible a răspuns:

Dacă pentru tine contează mai mult numărul de vizitatori, decât calitatea postărilor, atunci las-o baltă. Sunt destule grămezi de bloguri făcute doar de dragul de a avea mii şi mii de vizitatori.

| zozoMik explică (pentru Indestructible):

Nu ai inteles ceea ce eu am ceruthappy
Bineinteles ca ma intereseaza si calitatea postarilor, insa asta tine doar de mine.
Pot sa am postari foarte bune, insa daca nimeni nu le-ar citi care ar mai fi rolul acelor postari?

| Indestructible a răspuns (pentru zozoMik):

Păi şi dacă ţine de tine calitatea postărilor, de ce mai ceri idei?
Dacă vei avea postări bune, lumea îţi va citi blogul. Dar ce faci tu e deja pupincurism. Ceri idei pentru nişte postări pe care nu eşti în stare să le scrii singură, doar ca să ai vizualizări. Pentru că ştii şi tu foarte bine că habar n-ai să-ţi foloseşti imaginaţia, şi să scrii ceva original. Iar probabil dacă ţi-ai folosi-o, ar ieşi, cel mai probabil, o postare super-plictisitoare despre nimic, iar în consecinţă, nu vei primi atenţie de la nimeni, eventual de la alţi pupincurişti, ceea ce e o tragedie pentru tine (din câte văd).

| Brotacelul a răspuns:

Nu ma pricep la titluri, dar vreau sa-ti fac o sugestie... eu momentan imi fac blog-ul prin ucoz.ro si chiar vreau sa ti-l recomand. eu sunt destul de incantata de elwinking
si inca ceva... orice ai scrie, fa-o din placere si nu din "necesitatea" de a avea blog, ca "asa e la moda"... eu zic ca daca e pasiune si chiar e ceva ce merita citit, se vor aduna si vizitatorii.

| zozoMik explică (pentru Indestructible):

Tine-ti comentariile pentru tinepuppy dog eyes
Ghici cepuppy dog eyes sunt nefolositoarehappy
laughinglaughing

| Indestructible a răspuns (pentru zozoMik):

Ai pus o întrebare pe TPU. Ghici ce!? Îţi va răspunde oricine doreşte. N-am de gând să-mi ţin ideile pentru mine, doar pentru că tu nu eşti de acord cu ele. Am dreptul să zic ce gândesc, fie că-ţi place sau nu. Şi mai obişnuieşte-te să primeşti şi păreri negative, că nu toată lumea e pupincuristă.

| zozoMik explică (pentru Indestructible):

Nu ma jigni ca eu nu te-am jignit pe tinepuppy dog eyes asta in primul randpuppy dog eyes

In al doilea rand ceea ce eu am cerut a fost o idee nu o prarerepuppy dog eyes
Chiar nu ti-am cerut tie parereapuppy dog eyes sau nimanui cu privire la ceea ce urma sa fac eupuppy dog eyes Eu am cerut o idee de numepuppy dog eyes
Si ca tot ai adus vorbapuppy dog eyes TPUpuppy dog eyes e un site pe care se presupune ca ar trebui sa ajutipuppy dog eyes nu sa dai pareri negativepuppy dog eyes
Asadar daca nu poti sa ma ajuti cu ceea ce eu am cerutlaughing nu vad de ce mai esti pe aicihappy

| Silviu_Dragan_1999 a răspuns:

Cum se face scaip