| barbiexcena a întrebat:

Vreau sa intru la un liceu bun , de preferat Ploiesti . Sunt destul de buna la romana si voiam sa intru la Nichita Stanescu. Ati putea sa-mi spuneti cum e acolo , la filologie ? Si daca stiti , alte licee bune din Ploiesti ? Dau funda

2 răspunsuri:
| madymadalina99 a răspuns:

Pai I. L. Caragiale, Al. I. Cuza, Pedagogic (sau Jean Monnet), cum ai spus si uh Nichita Stanescu, Mihai Viteazul si cam acestea sunt cele mai bune. Si te-as sfatui ca daca vrei sa mergi pe filologie incearca la Cuzawinking au cele mai bune clase de filologie. dar iti trebuie medie mare ca sa ajungi acolo. Deci bafta! Sa intri la cel mai bun liceu! funda? puppy dog eyes

| barbiexcena explică (pentru madymadalina99):

Poi da. am auzit ca in cuza si caragiale e prea multa strictete. nu stiu. oricum mersi happy