| Jokerul12 a întrebat:

Vreau sa invat pentru scoala de soferi categoria b cu ce ar trebui sa incep? Sunt greut de cap..adica retin greu

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Citesti legislatia rutiera de cateva ori pana retii ceva, ai aici legislatia rutiera simplificata, adica s-au scos articolele de lege de care nu ai nevoie
http://e-drpciv.ro/legislatie/codul-rutier-simplificat/

Inveti despre semnalele politistului, prioritatea de trecere, semne de circulatie, oprire si stationare, prim ajutor, mecanica, conduita preventiva.

Si in timpul asta faci chestionare (recomand mediul de invatare de pe e-drpciv.ro).

Daca faci mediul de invatare de minim 3 ori pe drpciv iei sala fara probleme. Mult succes.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Incepi cu dosarul pentru scoala.