| laryssa a întrebat:

vreau sa ma angajez si am doar 14 ani si as vrea prin Campina-Prahova AS PUTEA?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta de 14 ani IMPLINITI poti lucra munci f usoare, 4 ore zilnic, doar cu acordul scris ai paritilor, in timpul vacantei.

| Alexandrinaa a răspuns:

Conform Constitutiei, ai dreptul sa fii angajat cu carte de munca doar de la varsta de 15 ani. Poti presta munci usoare, cu contract, pe perioada vacantelor, dar nu angajare efectiv.

| Brunettedlk a răspuns:

Sincer la 14 ani esti prea mica pentru a lucra...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede`ma si eu caut straight face... daca noi vrem de ce nu putem?crying vreau sa am eu proprii mei bani fara sa le cer parintilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa ma angajez am doar 13 ani nu mai vreau sa stau pe bani la parinti:X:X:X:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu acordul parintilor da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai putea. nu se stie. dar merita incercat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la avon cu mama lucrezi inn locu mamei tale si la salariu mama iti da banii tie@!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa ma angajez am fost reprezentant avon si nu castigi mai nimic depinde de comanda daca dai de 4 mill comanda te alegi cu 100 de lei asa ca... eu as vrea ospatarita daca e e cel mai bine happykiss macar la o terasa pe timp de vara si din cand in cand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde poti sa te angajezi la 16 ani? ziceti mi si mie va rog

| elsa a răspuns:

Larisa mama la varsta asta cam greu gasesti u cv d emunca si nu conteaza locatia poate fi si intr-un sat insa esti mult prea mica pentru a lucra doar daca vrei sa lucrezi al negru salarul sa nu fie pe merit si eventual sa abuzeze cineva de tine (la munca ma refer)...mai stai cativa anishori acasa si apoi cam pe la 16 ani chiar 17 ar fi ideal...eu de ex am inceput s amuncesc la varsta de 16 anihappydeci e spre bienel tau sa mai stai o perioada acasa si crede-ma ca ai sa te plictisestihappy

| turcinnicolae a răspuns:

Draga larisa si eu caut de lucru si nu am gasit dar cand am gasit am castigat bani frumosii 3 mi de lei (30 de milioane) am sapat o fundatie pentru o cantina eu cu mai 2 baieti si am loat fiecare 1 mie de lei ( 10 milioane) de acolo am cumparat mancare apa suc...haine cizme si am ramas cu fff putini bani asa ca nu are ros sa iti caut de lucru de la varsta asta ( si esti si fata ) nare rost sa te chinui atat iti zic kiss apropo daca vrei sa vb id meu este... TURCINNICOLAEwinking te astept:X