Întrebare recomandată | Diana867 a întrebat:

Cine stie un liceu bun din Prahova (Ploiesti, Campina)? Sunt clasa a 8a si nu sunt hotarata la ce liceu sa merg.
Ps: Vreau raspuns de la cei care sunt din Prahova!

Răspuns Câştigător
| Alison33 a răspuns:

Daca ai medie mare, iti recomand Nichita Stanescu si Mihai Viteazul Ploiesti.Eu as opta pentru unul din ele in locul tau

| Diana867 explică (pentru Alison33):

Da si eu ma gandeam la Nichita. Am auzit ca e un liceu bun. happy

7 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Eu am fost la Caragiale, in Ploiesti. Mi s-a parut destul de bine. Am facut gimnaziul in Mihai Viteazul si, in caz ca si la liceu este aceeasi calitate, nu il recomand. De mentionat totusi ca eu am terminat liceul acum mai multi ani, poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp, dar nu cred ca mult.

| dyenutzaaaaa a răspuns:

Pai si eu sunt in aceeasi situatie si ma cheama tot Dianahee hee eu as opta spre : IL Caragiale dupa Mihai Viteazu, Nichita STanescu, AI Cuza si cam atat

| Diana867 explică (pentru dyenutzaaaaa):

Da si eu as opta spre Nichita sau Grigorescu ( Campina) dar tot nu stiulaughing ce sa fac.

| NelutaIulia2003 a răspuns:

Eu nu sunt din prahova, dar stiu un liceu bun de acolo se numeste Liceul Militar Dimitrie Cantemir de la Breaza, urmat – culmea! Funda happy happy happy

| Diana867 explică (pentru NelutaIulia2003):

Pai sunt fata si nu ma duc la acel liceu. Plus ca sunt din alta localitate.Multumesc oricum! kiss

| NelutaIulia2003 a răspuns (pentru Diana867):

Aha, am inteles :*