| aisha01eu a întrebat:

Vreau sa ma apuc de a treia limba straina. Ce sa aleg dintre germana, spaniola si italiana?

Răspuns Câştigător
| ChocaholicBi a răspuns:

Spaniola sau Italiana, in oriece caz nu germana ca e foste grea. Am incercat si eu intr-un timp sa invat germana dar mi-se impleticea limba de la cuvintele alea. Nu am reusit sa invat prea mult. Succes cu invatatul! Funda?

17 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Germana ar fi cel imi bine, chiar daca este cea mai greabatting eyelashes. Daca vrei ecva usor :spaniolawinking

| Floreenofficial a răspuns:

Ce iti dicteaza inima! Toate 3 sunt la fel de importante.Chiar si italiana fiindca nu se stie cand ajungi in Italia...
Bafta! :*

| RoxAnana a răspuns:

Italianawinking

| croissant a răspuns:

Spaniola

| saymoon a răspuns:

Iti sugerez germana.De ce? Daca vreodata ai sa optezi pentru o tara, ar fi bine sa alegi Germania, are o economie stabila.
Este adevarat ca este mai greu de invatat limba, dar merita.
Germania e in fruntea altor tari.

| Dreamin a răspuns:

Alege germana.cu cat inveti o limba pe care putini o stiu cu atat esti cautata mai mult. spaniola si italiana o stie tot romanul laughing

| OHmyGosh a răspuns:

Spaniola este superba si destul de usoara.
eu nu numesc franceza limba dragostei, ci spaniola.

| Kittynika a răspuns:

Spaniola.
e frumoasa si usor de invatat.

| OvidiuDanzka a răspuns:

Germana cel mai bine! Spaniola si italiana te uiti la 3 telenovele si le inveti la perfectie, fara scris happy

| Yannaa a răspuns:

Germana e foarte gra dar te ajuta mai mult ca celelate eu sincera sa fiu as alege italiana e cea mai usoara

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Dreamin
Se vede că, tu nici româna nu o ştii :-J
Am fost şi eu pusă la şcoală să aleg şi am ales bine, înteles germana. Deoarece este o limbă foarte vorbită de întreaga populaţie happy
"Limba" este grea desigur, dar te va ajuta
Succes!

| Cosmiiina a răspuns:

Eu fac germana la scoala
intr-adevar e o limba foarte grea, dar daca te tii de ea o sa vezi ca e foarte frumoasa si interesanta.
italiana si spaniola sunt limbi destul de usoare.
mna depinde de tine ce preferibig grin

| mar2012 a răspuns:

Spaniola si italiana sunt mai usor de invatat deoarece unele cuvinte se aseamana cu cele din romana...germene are o gramatica foarte, foarte grea, dar te ajuta mai mult decat celelalte doua...succes!

| lullaby57657 a răspuns:

Germana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te grabi la alegerea lor, adica orice limba este ushoara daca o intelegi, eu in clasele miki am facut franceza, acum o stiu, cand am intrat la gimnaziu, am facut si franceza si engleza.(le stiu pe aman 2), dupa un an am fost nevoita sa merg in spania unde am invaza spaniola la perfectielove struck.acum o stiu si ea.gramaticaia tot ...tot.exact ca in limba romana, dupa aia am vnt din nou in Ro si am intrat la liceul, acum sunt clasa a 9 si fac germana in lik de franceza...(sunt inca incepatoare, dar ma descurclove struck.)
sunt ushoare toate daca vrei

eu fac si stiu : engleza, franceza, germana, spaiola, si putin italiana si limbile asemanatoare cu ea, inteleg tot dar mi cam greu sa vb pentru ca mai deloc nu am exersat pentru ca nu am aavu cu cine laughing
hai bafta:* si ai grija:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi apropo. spaniola nu este deloc asa ushoar cum cred unii si altioh go on
acum daca intrebi pe cineva daca stie spaniola zicea cu toae gura DAAAA...si cand colo de abia stiu sa zica catev acuvinte, abureli!
eu am trecut prin chestiile astea si stiu cum e sa o invetzi corect si frumos asa ca la carte nu sa stii dupa ureche si atuncki greshit (de la telenovele )laughingrolling on the floor
vai shamar pentru amatori oh go on

| Gebo166 a răspuns:

Spaniolalove struck