| vanciurea a întrebat:

Vreau sa ma transfer de la profilul stiinte ale naturii la filologie sau alt liceu, dar tot la filologie. pot din semestrul al 2-lea? daca da ce trebuie sa fac si cand? multumesc anticipat,

4 răspunsuri:
| Diux96 a răspuns:

Depuneti o cerere la liceul unde vrei sa te transferi

| ankis a răspuns:

Trebuie sa dai niste diferente(sunt decat de fatada sigur le treci)la materiile care nu le-ai facut sau care aveai mai putine ore la profilul tau.dar inainte de astea trebuie sa te duci la liceul unde vrei sa te transferi se depune o cerere si iti spun ei de acolo cam ce acte iti trebuie(foaie matricola, copie buletin/certificat parinti etc)totusi incearca sa faci astea inainte de a se termina primul semestru ca sa aiba si ei timp sa le ajunga actele prin mana si in caz ca te accepta sa aiba timp si sa iti programeze diferentele.succes

| NothingPersonal a răspuns:

Sigur ca poti face acest lucru...doar ca trebuie sa dai niste diferente care sigur le iei, asta o poti face cand se termina primul semestru

| The.Z a răspuns:

Da,desigur ca poti, vorbeste doar cu drigintele/a si/sau cu directorul/directoarea si iti vor spune exact ceea ce trebuie sa faci, si va trebui sa dai si un examen la o limba straina(la noi se da la germana).