| hamsterita29 a întrebat:

Vreau sa primesc parerea voastra. eu sunt genul de fata mai retrasa careia nu ii place sa stea cu fetele si sa fac toata ziua poze pentru facebook, eu am doar 3 prietene bune, dar si pe vara mea pe care o iubesc ca pe o sora, dar totusi ma simt singura ptc prietenele mele pleaca toate vara in alte tari la parintii lor si stau singura toata ziua in casa. alte fete rad de mine fiindca nu fac nimic vara cat timp sunt acasa, si sunt asa de retrasa, dar nu imi place sa imi fac prieteni noi. ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andreeac33 a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu asta, crede-ma, si eu am fost asa. Daca asta e firea ta, stai linistita, e ok.Nu te panica, nu ai nevoie de o tona de prieteni sa te simti bine, ci doar de cativa sau chiar unu cu care sa te intelegi.Nu trebuie sa stie celelalte prietene ca tu nu iesi din casa, deci efectiv spune-le ca ai iesit cu o prietena venita din alta tara sau ceva.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti achizitiona niste role sau o bicicleta sa te misti afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt ca tine.am avut doar vreo 2 ''prietene''( la scoala ).era o prietenie de fatada. straight face am avut si eu un B.F.F. cu care m-am certat dintr-un motiv stupid si nu am mai vorbit 2 ani.recent ne-am impacat.da in astia 2 ani am stat cam toata vara singura in casa, si cand m-am impacat cu prietena asta, parca imi lipsea singuratatea de alta data X_x.si inainte imi doream atat de mult niste prieteni... sad daca doresti sa fim prietene, imi poti spune.sunt dispusa oricand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegi

1. stai in caza ca acum, sa nu ai prea multi prieteni sa nu te distrezi prea mult dar sa rada lumea de tine

2, sa iti pierzi fiecare urma de respect de sine sa sari in spatele la fiecare baiat si sa te lingi cu fiecare in parte (cum fac majoritatea panaramelor) si sa ai "prieteni" si cunoscuti peste tot.

simplu

| ceaiuldetei a răspuns:

Nu ai cunoscut toți oamenii și oamenii au părți foarte frumoase și deosebite în ei, chiar dacă nu toți.

Suntem cu toții înzestrați cu un suflet care poartă multă sensibilitate și multe calități. Fii răbdătoare și învață să cunoști persoanele în jurul tău. Nu ai de unde ști peste ce fel de persoane poți să nimerești. Poți să ai de învățat multe de la ei și poți să îți procuri des câte o porțioară de fericire. Dacă stai izolată și retrasă, mai rău îți faci.

Ai putea să citești și să te lași cunoscută, să nu mai fii suspicioasă și să nu mai spui niciodată că nu îți place să îți faci prieteni noi. Prietenii se învechesc repede. Nici n-apuci să îți dai seama. Nu vor fi noi în permanență.

Ai putea să ieși mai des din casă și să înveți despre ceea ce îți place și e lăsat pe pământul ăsta, ieftin și bun. Fă cursuri de înot, fotografie sau un instrument muzical. Poate ai un animăluț, care să îți mai țină companie și pe care să îl îngrijești și să îl iubești.

Mulți vor fi cei și cele care vor râde de tine, de-a lungul anilor ce vor urma. Nu le pune la suflet, pentru că te consumi interior și nu merită. Agață-te de ceea ce te mulțumește și te face să te simți bine. Așa, ai să poți să treci mai ușor de răutățile altora.

| Fanu23 a răspuns:

Deunde esti si cati ani ai si poate ne inprietenimwinking