| 1ydy4 a întrebat:

Vreau să scriu alte poveşti adolescentine, ce titluri îmi recomadaţi pentru aceste poveşti [scrise de mine]? Am mai publicat întrebarea, dar au fost puţine răspunsuri

8 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Chiar o idee foarte buna cu scrisul povestilor. Si mie imi place sa compun. Uite aici cateva titluri:
~Prima iubire~
~Nebunii din liceu~
~Baiatul perfect~
Doar trei titluri care mi-au venit in minte pe loc. Aici tu sper sa dezvolti foarte bine ideile si sa imi dai si mieo povestioara de-a ta sa o citesc.
Succes!
Sper ca te-am ajutat!

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

->Suntem copii

->Rebelii

->Nebunie adolescentina

->Adolescenta

->Gossip Girl

->Varsta Iubirii

->O lume magica

acum depinde si de povestea care se afla in prim plan... daca te axezi p un anumit personaj ai putea sa numesti cartea pe baza lui.
de ex:Regina Gafelor sau Regina Drameihee hee

eu sper sa te ajute.alte idei nu mai am...

| Ada... a răspuns:

Bună! Ultima vară...
O iubire imposibilă
Ascultă-ţi inima
Jurnalul unei adolescente
Cine-i mai bun?
O vacanţă de neuitat
Furtuna
Viaţa începe cu tine
Băiatul perfect
Lumea prin ochii unei fete
Prietenia învinge totul
Un băiat şi două fete, aici ai putea scrie despre două prietene foarte bune care s-au îndrăgostit de acelaşi băiat.
Muzica e totul
Păzea, sunt în spatele tău! Poţi scrie despre o fată care este urmărită mereu de tatăl său.
Tot ce vrei
O viaţă perfectă
Ai rămâne cu mine?
Doar tu...
Un zâmbet de neuitat
Sper că ţi-am fost de folos!winking

| LoveAngel223 a răspuns:

Iubirea mea
Prima Iubire
Prima intalnire
Primul zbor
Dansul
Fashion
Cea mai buna prietena a mea
Umbra de dupa perete
Umbra de dupa geam
Ceasul

| alone a răspuns:

Iubirea salveaza vieti! parinti t fac sa fi om sau t distrug! iubesc un om special! o poveste nemaintalnita! iubirea invinge orce, nu esti om daca nu iubesti, pentru tine lupt cu lumea... sper sa fie bune momentan nu am ideeibig grin

| mhg a răspuns:

Trebuie să existe o concordanţă între titlu şi operă, aşa că depinde de subiect, conţinut. Titlul trebuie să reflecte ceea ce ai scris tu în povestea respectivă.

Oricum, uite câteva idei de titluri:

"Confuz, imatur... poate doar un adolescent"
"Gânduri adolescentine"
"Paşi mărunţi către viitor"
"O poveste tipică... vârstei"
"Perspectiva unui adolescent"
"Strigăt neauzit"
"Greşeli patetice"
"Râsul unui tânăr trist"
"În căutarea prietenilor adevăraţi"
"Adolescenţa, un miracol neapreciat"
"Momente de autocunoaştere"

etc.

Sper că te-am ajutat!

| MariaMihaela1991 a răspuns (pentru mhg):

Titlurile acestea sunt geniale... Big like happy

| myru20 a răspuns:

"Dreamer Soul", "O ultima lacrima cazuta ","Real, dar pacat ca e un vis", "Dragostea pleaca cu vantul de vara", sper ca te-am ajutat