| Rarinca_Larisa_1999 a întrebat:

Vreau sa slabesc,am avut grija la alimentatie, dar azi am mancat fasole fiarta, un bol micut cu mamaliga, vreo 7 gogosi de casa medii si o inghetata. Am mancat prea mult daca vreau sa slabesc? beau si ceai verde.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu asemenea meniu nu slabesti.Dimpotriva.Mai ales gogosile.

| AFR81 a răspuns:

Gogosile alea te-au omorat... Altfel as fi spus ca este, oarecum, in regula ceea ce ai mancat. Nu neaparat ai mancat mult, insa ai mancat total nepotrivit. Ziua asta e pierduta, insa de maine incolo iti poti regla regimul si, astfel, vei incepe din nou sa scazi in greutate.

P.S. 5 gogosi mici de tipul doughnuts inseamna peste 2000 de calorii. Calculeaza tu de aici cat valoreaza alea 7 gogosi de casa medii.

| Kira5854 a răspuns:

Nu ai mancat mult, dar ai mancat lucruri complet excluse la regim( numai carbohidrati)
nu ai voie la regim: produse din faina, porumb, fasole, lapte, fructe( doar unul, dimineata)
Construieste-ti mese medii din punct de vedere cantitativ, dar sanatoase...

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Gogosile sunt cel mai mare "pacat alimentar" al tau pe ziua de azi. Daca tot vrei sa slabesti, impuneti sa nu depasesti o anumita limita. Cred ca si doua gogosi ar fi fost suficiente. Te inteleg pentru ca stiu ce inseamna tentatia gustului. Incearca sa consumi fructe, sunt energizante si nu ingrasa. Bananele fac exceptie in aceasta recomandare. E f. bine ca bei ceai verde. Succes!

| doarK a răspuns:

Daca vrei sa slabesti dar nu te poti abtine de la mancat poti manca putin si des dar nu taia brusc din cantitate, ci treptat ca sa nu iti faci rau la sanatate (poti avea stari de lesin, dureri de cap, etc. ) dar trebuie sa faci si sport din doua motive :
1) te ajuta sa slabesti mai usor si mai rapid
2) vei avea rezistenta, cat sa nu „te sufle vantul" ( nu trebuie sa te fortezi sau sa exagerezi, poti sa o iei usor, cateva exercitii zilnic. Daca stai la bloc poti urca pe scari si iti recomand sa intri pe Youtube si sa scrii „XHIT Daily" iti poti alege ce te intereseaza de acolo). Sper ca te-am ajutat.