| marmotavorbareatza a întrebat:

Vreau sa slabesc ..imi puteti da niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| NCL a răspuns:

Bea 2 litri de apa pe zi. alearga in jur de 2km pe zi. seara ca este mai racoare. si o sa vezi ca intr-o saptamana vei fi altfel! eu am ramas uimita la cat am putut sa slabesc! si incearca sa nu mananci dulciuri daca iti este pofta bine papa dar nu fa abuz! si o sa vezi ca o sa dormi si mult mai bine si plus de asta dupa primele 2 zile cand te trezesti debea o sa astepti sa vina seara sa alergi.v-a deveni obisnuinta! big hug spor la alergat si apropo nu manca dupa ora 18:00:* Cand vii acasa dupa prima seara de alergat ia o lingurita de zahar e pentru febra musculara! Si incepe treptat cu alergatul nu te forta din prima zi 2 km.

9 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Buna!
Fa mult sport[jogging, diferite exerciti, sari cu coarda, date cu rolelelove struck]. Fara paine[mai sunt admise cate doua feli taiate foarte subtiri, dar nu mereu]/dulciuri/prajeluri/paste fainoase... Numai mananci dupa ora 18:00... Mananca fructe, legume, supe. confused
Bafta!

| DarkBlood32 a răspuns:

Fa mult sport si mananca sanatos si bea 2 litri de apa pe zi.

| raduconstantin11 a răspuns:

Poti vedea aici http://deslabit.cabanova.com/slabeste.html

Sunt foarte bune, sper sa te ajute

| Rebecaaaa a răspuns:

Pilates - dimineata si seara
Alergat
Role
Ar trebui sa ti si o cura de slabit, de exemplu fara dulciuri. Nu mananci in timpul saptamanii dulciuri si in weekend mananci si tu un patratel- maxim doua de ciocolata.
Mesele sa le iei la ore fixe.
Succes!:*

| VasilicaDarkKnight a răspuns:

Mananca multe fructe

| LoveSteps a răspuns:

Salut! Eu am slabit usor...Nu incerca sa te abtii de la mancare..Eu una bag in mine laughing Dar nu mananc dulciuri multe. 4 bomboane pentru o saptamana...si cornuri in orice caz sa stii ca inghetatele nu ingrasa pentru ca sunt apa pana la urma cu colorantiwinking Cand stai cu cineva iti trece pofta de mancare pentru dulciuri..Asa am slabit cele 2 kilograme in plus intr-o saptamana.Cu acea persoana incearca sa faci mai multe activitati mai ales pentru ca ajuta la abdomen si slabesti.incearca sa o ajuti pe mama ta la treburile casnice sau sa dansezi pe melodia ta preferata.Succeswinking

| TomiiiTza a răspuns:

Daca ai intre 10-15 ani nu tii dieta ci doar mananci cat mai putin, si faci 1 ora jumate miscare in fiecare zi. Daca ai de la 18+ poti tine dieta usoara, miscare 3 ore pe zi, sala, innot recomandat, si mancat mai putin. Cam atat. Funda? big grin

| Dani1998 a răspuns:

Bea 2 litri de apa in fiecare zi.Incearca sa nu mai mananci dulciuri.Fa sport in fiecare zi macar 1-2 ore pe zi. Funda?

| GeorgianaGyaMaria a răspuns:

Pai si eu am avut 54 d kg si acum am 50 am facut mult sport, in fiecare seara cate 30, 40 de abdomene si mananca de cel mult 2 ori p ziwinking eu asa am facut si a dat rezultate a da si mananca la masa o felie doua de painewinking