| eu_5214 a întrebat:

Vreau sa slabesc crying sunt grasa eu singura ma consider grasa am 14 ani si am vreo 60 kg vreau sa fiu si eu slabuta nu sa fiu batoza va rog ajutati-ma da nu imi spuneti sa mananc carne dati-mi ceva retete mai ieftina plllllzzzzz

2 răspunsuri:
| pufosheniaaa a răspuns:

Http://www.csid.ro/calory-calculator/ incearca acest site si fa-ti singura o dieta sau incearca cerealele fitnes

| teodora96_1369 a răspuns:

Mai, acum depinde si cat ai inaltime. adica daca ai 1.40-1.50 e cam grav. daca ai peste 1.60 nu iti mai face griji degeaba. si mai am o intrebare, spuneai ca u singura te consideri grasa... dar cei din jur ce iti zic, cere si tu parerea celor din jur ( nu a parintilor, pentru ca ei o sa-ti spuna indiferent de ce e in realitate ca iti sta bine asa). si nu e vorba ca nu ai voie sa mananci carne... o poti maca, dar nu prajita, adica daca vrei sa ti un regim poti sa reduci din paine si prajeli, de preferat ar fi sa le excluzi din meniul tau zilnic, fara mancare de la fast-food sau cartofi prajiti. intr-un cuvant MANCARE SANATOASA. Si poti sa te apuci de facut abdomene, genoflexiuni, etc. sper sa mearga. :*winking