| Anonima08 a întrebat:

Vreau sa slabesc si nu prea pot. Eu ma consider o persoana grasastraight face, am 14 ani si am 1.64 straight face si 60 kg.
Ajutati-ma va rog frumos sigh.

Răspuns Câştigător
| Denisuca21 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi dar nici asa sa stai sa astepti, ce?!? Gandeste te daca vrei sa duci o viata normala sau nu! In ziua de azi conteaza foarte mult aspectul fizic...asa ca eu te sfatuiesc sa incerci sa mai faci un sport(in casa,abdomene,genoflexiuni,tot felul de miscari exista). Incearca sa nu te mai indopi cu mancare,nu manca repede, mesteca foarte bine alimentele, nu dormi dupa masa! Incearca painea negra sau mananca mai putina! Nu mai bea sucuri acidulate, bea mai rar, fast food nici gand...deci asta chiar nu!
Dulciuri,la fel,gusta dar nu te apuca sa infuleci tot! Gusta din toate dar nu manca tot!
Danseaza prin casa,daca ti e greu sa faci sport, danseaza o jum de ora de cateva ori pe sapt, sau in fiecare zi!
Cel mai important este sa stii ca faci pentru tine, pentru ca tu trebuie sa te simti bine in pielea ta! happy
Incearca, spune ti ca si tu poti face asta si o vei face!
Sper sa reusesti!

| Anonima08 explică (pentru Denisuca21):

Multumesc de sfat si o sa tin cont, eu fac destul de mult sport. dar nu prea vad rezultatesad.

6 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Ai mai multa incredere in tine, te va ajuta!

| Anonima08 explică (pentru Doctorfishadi):

Multumesc de sfat :*

| kiki91007 a răspuns:

Buna. Pot sa iti recomand cu tarie Garcinia Cambogia, care este promovata chiar si de Dr Oz in ultimul timp. Eu am incercat si am slabit 4 kg intr-o singura luna, fara nicio schimbare in alimentatie.
Am comandat initial un free sample ce mi-a ajuns cam o luna, iar apoi versiunea completa. Pentru sample am platit doar transportul in valoare de 2.95 dolari.
Daca te intereseaza, poti sa accesezi linkul de mai jos pentru detalii:
http://www.reviewrule.com/garcinia-cambogia

| lvnlscorpion a răspuns:

Este demonstrat ca oamenii in general pe la varsta ta incep sa-si puna intrebari despre aspectul lor fizic. totusi, ai 14 ani, esti in crestere, e un lucru bun faptul ca ai 60 de kg, nu trebuie sa te ingrijorezi, pe majoritatea prietenilor ii aud "ce gras/a eram cand eram mic/a". asa este toata lumea, este un lucru normal, pe la 18 o sa fii ok, stai linwinking

| Anonima08 explică (pentru lvnlscorpion):

Da. stiu asta. dar nu mai pot. imi vine sa imi dau cu ceva in cap. Vreau sa slabesc cat mai repede.