| RoxiutzaRux a întrebat:

Vreau si eu cateva citate, statusuri mai noi. puuup la cei care dau:*! funDda

Răspuns Câştigător
| Ada... a răspuns:

Bună! Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.sad

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?!winking

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.happy

Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck.

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste-n fata raului si nu va avea nicio putere. happy

Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.winking

Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. oh go on

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era.love struck

Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut! love struck

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu.winking

Un pesimist este cineva care, atunci când trebuie să aleagă dintre două rele, le alege pe amândouă.

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului... day dreaming

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.happy

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Si daca dragoste nu e, parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine.

Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti love struck.

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu. Voi zambi mereuhappy.

De-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine. As renunta la toate pentru noi, nu pentru iubirelove struck.

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bineday dreaming.

Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.

Si poti sa-mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii meilove struck.

Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck. Dar noi nu inseamna mai multilove struck. Noi inseamna doar 2love struck.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.happy

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti... e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.batting eyelashes

Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești

Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Shake a răspuns:

Http://www.citate-celebre.com/
sper sa te ajute:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza.

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"""

"Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni. thinking""

Cine ma cunoaste stie care'i adevarul, 100 de intrebari tu esti urmatorul.winking""

De doru cu`i si de`al cu`i drag? Tu o sa mai sari din pat Sa m`a astepti in prag cand la usa ta eu bat?"

"Sunt aici si voi ramane numai pentru tine love struck""

"nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.love struck"

"Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cite ori te poti indragosti, in viata aceasta atit de scurta?