| HeloKity a întrebat:

Vreau si eu cateva idei despre caracterizarea lui Trasnea din Amintiri din copilarie : Scoala intre haz si necaz. Funda si var rogg mult!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Citeste aici, te va ajuta http://www.lecturirecenzate.ro/2011/03/30/scoala-din-humulesti/

| Inimutsa a răspuns:

Trasnea este caracterizat direct indirect prin intermediul faptelor si al comportamentului. Mijloacele de caracterizare prin care este caracterizat stefanescu sunt: autocaracterizarea si caracterizarea indirecta prin intermediul faptelor si prin relationarea personajului cu celelalte personaje.