| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Vreau si eu niste povesti amuzante, dar si ciudate. Dau si Funda.

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

Ştiu două.
1. Un om a vrut să se plimbe printr-un oraş. A mers de dimineaţă, şi s-a tot plimbat până seara. Seara l-a prins ploaia şi nu mai ştia ce să facă. S-a hotărât să aştepte până cuiva i se făcea milă de el şi să-l ducă undeva să petreacă noaptea. Omul stă 20 de minute, aproape îşi pierde speranţa, când vede o maşină venind. Fără să mai gândescă, se urcă repede în maşină. Maşina a pornit. Când vrea să mulţumească celui care l-a luat, vede că nu-i nimeni la volan. Şocat, încremeneşte şi nu mai poate face nimic. Când dă de o curbă, vede că o mână vine pe geamul maşinii şi mişcă volanul în aşa fel să nu iasă de pe şosea. Aşa s-a întâmplat la toate curbele (vreo 5). Până la urmă omul nu mai poate şi sare din maşină. Intră într-un bar, unde-i cere barmanului bere şi începe să-i povestească lui şi oamenilor de acolo ce-a păţit. Oamenii au început să râdă şi să zică (virgulă) că e nebun. Apoi, intră 2 bărbaţi în bar. Îl văd pe omul nostru, se uită unul la altul şi unul zice:
- Mă, nu-i ăsta tâmpitu care s-a urcat la noi în maşină în timp ce-o împingeam?!

2. Într-un sat trăia o familie extrem de bogată, care avea o fată de 17 ani. Într-o zi, fata a murit pe neaşteptate. Părinţii eu au fost foarte trişti, dar n-am avut ce face, au îngropat-o. Dar au îngropat-o cu un lanţ foarte frumos şi foarte scump pe care-l avea fata. Doi băieţi, mai ştrengari de fel, au auzit şi au decis să fure lanţul. După ce fata a fost înmormântată, seara, cei 2 băieţi vin s-o dezgroape şi să-i fure lanţul. Au scos sicriul şi i-au luat capacul. Unul ţinea o lanternă, iar celălat vrea să deschidă lanţul fetei şi se sprijinea cu coatele pe pieptul ei. În timp ce se chinuia să desfacă lanţul, fata deschise ochii. Băiatul de deasupra ei, moare de şoc, iar celălat se apucă de urlat. Când fata le spune părinţilor ce s-a întâmplat (a avut o coajă de măr în gât, de aceea a 'murit', şi cum cei 2 băieţi au salvat-o), ei au fost atât de fericiţi, încât i-au dat băiatului viu o grămadă de bani. Păcat însă că nu-i putea folosi: era la spitalul de nebuni (prietenul lui a murit şi el a înnebunit).

4 răspunsuri:
| teodora555 a răspuns:

Alice

| GlontulAreMereuDreptate explică (pentru teodora555):

Alice ce?

| teodora555 a răspuns (pentru GlontulAreMereuDreptate):

A scuze am citit prost. am citit filme. scuze

| GlontulAreMereuDreptate explică (pentru teodora555):

Ok. Stai linistita!