| Floryss a întrebat:

Vreau si eu niste status de indiferenta:X funditaa:X

5 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Sper ca o sa-ti placa. happy

• Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta.
• Iubim ce ne creşte în suflet şi nu e al nostru - uneori, ura, indiferenţa
• Orice până la indiferenţă.
• Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru m-ai lasat sa plec!
• Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!
• Ceea ce crezi tu Conteaza prea putin pentru mine oricum fac tot ce imi vine Nu urmaresc chiar sa va displac Dar refuz sa va fac pe plac
• "Oriunde ai fi Oriunde te`ai afla Nu vrei decat o domnisoara Care seamana cu ea "
• Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea
• Tine minte : O fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte.
• Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ.
• Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

| uncontdestuldenasol a răspuns:

Ce zici sa-ti compui unul?:X

| Maddiex3 a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.

2. Statusuri despre viata

Lumea vorbeste prostii, ca sa te schimbe si te minte.Numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte!

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa.Zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta!

De-as afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara

Mii de voci in capu` meu imi spun:''Heyy! Incearca sa te aduni!''. Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni

Fericirea nu sta-n plic. Poti sa razi si fara sa fumezi nimic!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie...

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Nu-ti strica viata pentru niste vise...

Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat. Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. Ea m-a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum. Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Daca mi-ai fi spus de la inceput. Astazi nu am fi ajuns doi straini sub acelasi cer.

| absurd a răspuns:

Sunt nepasatoarehappy, dai si tu drumul la fantaziebig grin

| veroncik999 a răspuns:

La sfirsitul fiecarei zile, opreste-te putin si fa o mica evaluare. Daca in inima simti manie sau alte emotii negative, dale drumul. Rosteste o rugaciune, cerandu-i lui Dumnezeu sa le ia de la tine. EL se va ocupa de restul
Debaraseaza-te de mentalitatea ca orice critica este un lucru negativ si ca trebuie evitata cu orice pret. Este mai bine sa stii ce trebuie de schimbat. Altfel cum ai putea progresa? Casatoria poate fi comparata cu un cont bancar comun. Cu cat mai multa dragoste depune fiecare, cu atat mai mare va fi fondul vostru comun
Ca sa iti atingi scopul trebuie sa faci mereu ceva: orice ar putea sa te aduca putin mai aproape de el. Pasii mici sunt mai buni decat stagnarea Poate ca nu vei reusi sa rezolvi problemele omenirii, dar ajutand chiar o singura persoana, devii o parte din solutie Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.