| yo13_6205 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri (fite dragoste indiferenta) numai status sa fie laughing va rog mult! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Dreamin a răspuns:

• Nu sunt perfectã. Am extrem de multe defecte. Dar nu am obligat pe nimeni sã mã accepte.

• Da` îmi plac momentele alea în care iei foc cã nu vreau sã-mi dezvãlui sentimentele! love struck

• Uitãm de poezie, teatru sau culturã! Ascultãm o muzicã bunã si ne doare-n pulã! oh go on.

• Fi atent! Sa vezi cum doare, când o sa ma vezi nepasatoare! smug

• N-am averi! Dar am prieteni care sã-mi spunã : Te pup, ai grijã de tine. Noapte bunã.

• Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert? raised eyebrows

• Azi nu! Sunt mort. Închid telefonul` si las mesagerie. Asa cã domnul / doamna, vã rog revenitsi. Azi, faceti-vã cã nu mã stitsi!

• Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost!winking

• Lasa-te purtat de vant. Va fi bine, pe cuvant!

• Si daca-i fi un zmeu, as vrea sã fiu eu vântul, sã am grijã cã n-atingi niciodatã pãmântul.

• Ãsta e drumul pe care l-am ales în viata si n-o sã las pe nimeni sã îmi stea în fatsã! N-am nevoie de sfaturi sau de pãrerea ta, trãiesc cum vreau, fac ce-mi place. E viata mea!

Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca! dar. cand pleaca. pleaca cu o bucata din inima ta. Imi aminteSc. de atatea; sinceR. chiar mi-e dor...

Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist``` De astazi tin regim de vise`, sa te uit mi-am promis``!

Sa stai singur intre patru pereti, sa astepti minuni, sa asculti de altii si sa crezi in minciuni, sa fii nervos dimineata ca e iarasi luni, sa renunti si sa-ti bagi pla-n ele promisiuni

2 pashi, arunca'te de la inaltzime`, arunca'te in amintiri cand simti ca nu ti'e bine.

Life's a dance you learn as you go, sometimes you lead, sometimes you follow. My life is better left to chance, I could have missed the pain, but I would've had to miss the dance...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sweettyyyy a răspuns:

M-am saturat de voi...

Cei care ma barfitzi...

M-am saturat de voi...

Cei care vreti sa fiti ceea ce nu sunteti...

M-am saturat de tooot

>> NU VA MAI SUPORT!

scoala =cimitirul vechi…… cancelaria = parnaie ……. sala de clasa = camera de tortura...…. catalogul = inamicul nr. 1…. sefa clasei = asasinul din umbra(nu tot timpul) … eleva corigenta = sarmana maria… carnetul de note= Dosarele X … ora de dirigentie=Stirile ProTv.… ora de mate= Misiune imposibila…profesori=gardieni de la jilava

Visele nu ti le dau!

Nu mi le poti lua!

Sa visez e lumea mea.

Pusca e lumea ta!

Iubirea e un strop de lumina, un stop de poezie curata a inimii, si restul ...nebunie!

Cine se trezeste de dimineata…caska toata ziua!

Cine rade la urma…inseamna ca nu s-a prins de gluma" )))

Daca nu reusesti din prima, adio sarituri cu parasutaaaaaa... :-s

Daca toate masinile vin spre tine… esti pe banda gresitta!

Draga Dumnezeu. Anul asta mi i-ai luat pe dansatorul meu preferat Michael Jackson, actorul preferat Patrick Swayze si actrita mea preferata Farah Fawcett. Iti reamintesc ca politicianul meu favorit este Traian Basescu. Toate cele bune!

Doi disperati pe internet : – Uite ba ca ninge afara! – Da link sa vad…

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

Please, god, make everyone die!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Prietenii falsi sa imi dea un Buzz... astazi fac prezenta.

chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit

Fata Buna poate sa Devine Repede Rea` Asa ca date`n Sange sh` nu te mai Baga atat in viata mea! xd

"Adio" i-o vorba scurta! Dar e cu durere! Deci nu-ti spun "adio". Ci: "La revedere"

Ma gandesc la ce te duce capu`. Si imi dau seama:ba tu esti dat dracul`. Golan ca tine nu am mai vazut.Pana acum nimeni nu tea-ntrecut.La vrajeli si la prosti.PERICOL PT COPII! xD

As vrea acum sa te uit. Dar inca nu am putere. Imi amintesc de clipele fierbinti.De orele de lacrimi si durere!

Nu iubi un blond ca-i un bagabont, iubeste un brunet ca e mai destept!

NU iubi un fotbalist ca e tare egoist.Cand e dragostea mai mare, are meci in deplasare!

De ca ma faci sa te iubesc? SA sufar pentru tine.Cand tu la alta te gandesti, Si nici decum la mine!

Te-am iubit.Credeam ca si tu ma iubesti. Dar m-am inselat.Fiecare zi petrecuta cu tine a fost o zi pierduta pe degeaba din viata mea. Tu ma foloseai. Dar azi iubesc din nou. Iar tu suferi.

Deja-i tarziu, afara sa-nserat! Cu chipul tau in minte nici nu am observat. Off de-as putea ramane in lumea de poveste. O lume doar a noastra, perfecta asa cum este!

Eram nOi doi, si mii de stele ne priveau cind ne iubeam, buzele tale le sarutam si nu ma saturam, eram noi doi ma sarutai si imi spuneai ca sint viata ta, si niciodata nu vei putea sa stai fara iubirea mea!

De ce ma minti si spOoi ca ma yOobesht`i, dar pe askOons cu alta te intilnesti?!

Ce e iubirea? O lupta dintrea iad si eden Cu ispitiri din iad si cu placeri din eden O calda zi de vara cu norii cenusii O clipa de durere si mii de bucurii E ca o boala dulce, o boala fara leac E un mister ascuns in flori de liliac.

Stiti de ce isi pune Olteanu ceasul in gura cand se culca? Ca sa ii miroasa dimineata gura a TIC-TAC! xd

Reguli de-ale elevilor •Elevul nu insulta profesorii, doar le aminteste ceea ce sunt. Elevul nu este neatent la ore, ci studiaza mediul inconjurator•Elevul nu injura, se descarca. Elevul nu isi distrage atentia ci doar studiaza anatomia mustelor.

De astazi tine minte.nu mai sunt kuminte!

Cand ma uit la soare, te vad pe tine; cat ma uit la luna, te vad pe tine; cand ma uit la mare, te vad pe tine! Da- te naibii la o parte din fata mea!

Desi nu este o boala de ochi, gelozia duce la orbire.

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra

Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi!

Cine ride la urma, gindeste mai incet! :p

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: La revedere!

ce ar face femeia daca nu ar exista barbatul? ar domestici alt animal!
RĂSPUNSUL ESTE:
Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie.

Viseasa ca si cum ai trai o vesnicie, traieste ca si cum ai muri maine!

Darling, ceea ce nu stii, sau nu vrei sa recunosti tocmai pentru ca stii, este ca sunt mai buna decat ea

"Hai vino sa te-nvat Fericire...Cale spre iubire Sa crezi in speranta Sa dansezi cu vïata

Inca nu sa inteles ca doar prin distractie, pasiune si ras se obtine o adevarata crestere culturala

• Nu sunt perfectã. Am extrem de multe defecte. Dar nu am obligat pe nimeni sã mã accepte.

• Da` îmi plac momentele alea în care iei foc cã nu vreau sã-mi dezvãlui sentimentele!

• Uitãm de poezie, teatru sau culturã! Ascultãm o muzicã bunã si ne doare-n pulã!

• Fi atent! Sa vezi cum doare, când o sa ma vezi nepasatoare!

• N-am averi! Dar am prieteni care sã-mi spunã : Te pup, ai grijã de tine. Noapte bunã.

• Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert?

• Azi nu! Sunt mort. Închid telefonul` si las mesagerie. Asa cã domnul / doamna, vã rog revenitsi. Azi, faceti-vã cã nu mã stitsi!

• Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost!

| andreea_4134 a răspuns:

Deea. dulcykk id meu adauga-ma in lista si iti dau eu aici nu pot sa le las ca sunt prea multe pcte de suspensie

| simosimona23 a răspuns:

Poti gasi pe lipiciosii.rohee hee

big grin:X