| Bianca_7258 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase. Cele mai multe primesc FUNDOI. Sa fie mai speciale, nu din alea care se gasesc la toate paginile de net. Va rog :*.

3 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

de fapAs vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun t cat te iubesc

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire…

Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? "

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti!

Tu de vei iubi pe alta… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!

Voi radeti toti de mine ca sunt diferita, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul...

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei:salvarea, politzia sh pompierii...

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din

| Idk007 a răspuns:

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck
• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • J` tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck
Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck
Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •
Si am alergat sa invatz sa visez! Si am alergat sa invatz sa iubesc. straight face oh go on! ♥"
Uneori te simti cel mai puternic:esti tu,ii ai pe ei,ei sunt acolo.Tu esti cine ti-ai propus sa fii. Iti vei aminti de ei. Dar el? Vezi tu, pe el n`ai cum sa-l uiti...
laughing Stiu ca o ai pe aia da` Chiar nu`mi pasa Poti s`o minti putin si s`o lasi acasalaughing happy ;x
A fost odata , asta nu inseamna ca va fi mereu
Si daca dragoste nu e,parca e bine !
Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti
Daca vezi sunete rosii verzi sau gri,esti unde ar trebuii sa fiwinking
Eu nu tin cont c'afara ploua, ca'i zapada sau roua/Mie nu'mi strica vremea starile cum vi se intampla voua\
Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu el,candva,demult? straight face sad.♥"
Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-
I care about you, I care about me... No, no worry, yes I`m able to be free! :d."
Ea nu e ca restu ea e pur si simplu ea...
Cateodata cand spun: "Sunt bine!" . as avea nevoie ca cineva sa se uite in ochii mei si sa`mi spuna: "Zi-mi adevarul!
Viata n`are " repeat" .Asta ti`o promit .
Pot sa cutreier peste tot cand stau pe loc.
Eu ii spuneam ca aia`s niste idioti
Se pare ca nu a inteles si-a zis.ca e prea riscant… si-a zis tot ce a avut de zis…
Dar esti sarit de pe fix.n-am cum sa te aduc inapoi…Te-ai apucat tu sa gandesti pentru amandoi
Nu pot sa te opreasca Sa traiesti asa cum vrei
Lumea asta te distruge
nu-i inteleg, nu-mi plac, nu-i suport, nu-i vreau .
Chiar daca viata e grea,nu fac din asta o drama !
Ai vrea sa fie bine, dar bine tot nu este, traiesti realitatea, sau poate doar o simpla poveste . :]
Friends are like stars... you can’t always see them, but they are always there.
Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta !
• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut,
S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x
-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "
Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x
Shi daca el no sa'ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa'ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."
E atata de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.
Nu parasi persoana pe care o iubesti pentru persoana care iti place.Caci persoana care iti place te va parasi pentru persoana care o iubeste

Visam ca dragostea e simpla si trece. Si nu te lasa rece cand o vezi ca umbla cu zece. Crezi ca nimeni nu'ntelege ? E doar in capul tau.

| Diuutsuu a răspuns:

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

Cam asta mi-a vnt in cap.