| Bianca_7258 a întrebat:

Imi puteti da sh mie niste statusuri frumoase? Nu conteaza despre ce sa fie. Orice. Dar sa fie mai speciale, nu de alea care se gasesc pe toate paginile de net.Va rog frumos. Pentru cele mai multe ofer fundita; x!

Răspuns Câştigător
| ana_6336 a răspuns:

Http://inocent-kid-xd.blogspot.com/ poate iti place ceva :)

6 răspunsuri:
| bebesweet a răspuns:

Buna!
poate te ajut eubig grin

Pentru cine m`a acuzat c`as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n`ai stiut de unde am inceputwinking

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi. mie`mi vine sa rad. e neplacut. dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\

cuvintele sunt surde... acel vechi "eu" nu te mai aude! Am uitat toate acele sentimente, nu vor fi momente sa n-am argumente!
detasat fiind de toate... pe moment am realizat cine sunt, ce pot sa fac, cred in mine acum mai mult, ma intorc de la capat iau totul de la inceput insa n`am sa merg agale... acum sincer am sa fug

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
Multumesc Lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans, mi-e indifferent Constient ca fiecare hop...e o incercare Si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!''
Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi
Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [love struck]
Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine. Lucrul important este sa nu te opresti din a pune intrebari
Urmeaza`ti calea, mergi mereu pe drumul tau... Iar daca nu poti sa faci bine abtine`te sa faci rau!
asta-i de la minebig grin
Conduce-ti viata cu grija ca n-are roata de rezerva...big grin

| ada97 a răspuns:

If you see a friend without a smile,give him one of yours(daca vezi un prieten fara zambet,dai unul din ale tale)

True love isn't just a fairytale(iubirea adevarata nu este doar un basm)

My eyes are hurting because I can't see you
My arms are empty because I can't hold youcr
My lips are cold because I can't kiss you
My heart is broken because I'm not with you(ochii mei sunt raniti pentru ca nu te pot vedea,bratele mele sunt goale pentru ca nu te pot inbratisa,buzele mele sunt reci deoarece nu te pot saruta,inima mea este rupta deoarece nu sunt cu tine)

Love is possible after friendship but friendship is not possible after love because medicines work before death later nothing can be cured…!
(iubirea este posibila dupa prietenie,dar prietenia nu este posibila dupa iubire,pentru ca medicamentele lucreaza inainte de moarte,mai tarziu nimic nu mai poate fi vindecat)

Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla!

Don't cry because it's over, smile because it happened.
(nu plange pentru ca s-a terminat,zambeste ca s-a intamplat!)

I hate life and life hates me!
(urasc viata,si ea ma uraste pe mine)

Am invatat sa visez, Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi, Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu.Dar o accept asa cum este...

Priveste in jur.ESTI UNIkA, gaseste UNIkUL si nu mai privi in jur!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii,doar pentru ca te’a intepat un spin! tongue:X

Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului.

Intr-o noapte o stea m-a intrebat: De ce n-o lasi daca te face sa plangi? I-am raspuns: Stea tu ti-ai parasi cerul!?

Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!

Deplina fericire consta:in a face pe altii fericiti!

Fericirea apartine celor care stiu - Sa o faca sa astepte!

Atunci cand tu iti doresti sa mori, gandeste-te ca alti ar da orice sa traiasca!

si cam atatea stiu... fundita?

| BruneTh a răspuns:

Uneori cazi, te ridici, te scuturi
Mergi mai departe, zic, viata-i plina de suturi
Sunt vremuri grele da' trecem noi si peste ele
Ce nu te omoara poti fi sigur ca te lasa cu sechele
Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata
Nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.Nu ma prea suporta lumea, OK super tare.
Inca un motiv sa fiu exact asa in continuare.
N-o sa scapati de mine nici acolo sus stiai?
Ca daca ajung in iad o sa sar gardu in Rai. Nu mai sunt copilu cu slabiciuni de alta data
Acum sunt slabiciunea altora c-am caracter de piatra.

Dar am vazut ca timpul trece, nu sta sa-mi leg eu siretu
Nu sta sa iau in nou startu' daca n-am pornit cu dreptu'
Faceam pe desteptu cu oameni trecuti prin viataD`zeu ma vede mi`e de`ajuns
Peste toate trec
Daca dracu`mi lumineaza viata
Am sa calc pe bec
Tin o poza cu`a mei
Chiar de trec anii
Imi aminteste ca sunt lucruri
Mai importante ca banii
Nascut sa inving
Nascut sa nu tzin cont de lege
Nu sunt unu` ce zice
"De ce nimeni nu ma intselege?"
De cate ori vad visele cum se sfarsesc
De atatea ori ma ambitionez sa reusesc
Am drumul meu si asta nu se va schimba
Se aude o voce: Shhh: Speranta moare ultima
Nu-ti trebuie regrete timpul e scurt
Au fost bune si rele ce ti-au placut sau te-au durut
Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii
Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vii
Si-am ajuns la vorba lor "In timp ce respiri Invata"

| catalin911_1288 a răspuns:

Barbatul: - In sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia: - Vrei sa plec?
Barbatul: - Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: - Ma iubesti?
Barbatul: - Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: - M-ai inselat vreodata?
Barbatul: - Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: - O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: - Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: - O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: - Ai innebunit?
Femeia: - Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: - Da!
Femeia: - Iubitule!

si acum, citeste de jos in sus...

funda m-am chinuit mult la el

| catalin911_1288 a răspuns:

Je m\'appelle Vasile Mure
Je veni de la padure
Je gasi nevasta-n pat
Se randez vous cu-n alt barbat
Quand je preparai ciomagu\'
Mon amie sarise gardu\'
Il tombeau dans la urzici
Sur son fund numai basici

| carlavlad1996 a răspuns:

"Cnd te`ai uiTat la faTsa Ai` vazuth un copil inOcCent Da mai tarziu ai deScOpeRit cum era ea Pe cat de frumOasa pe atat de rea`!""{

vorbeam cu altul,fiindca intre noi era monoton,azi, ma vrei mai mult ca ieri dar stiu, ti'ar placea sa nu mai dai 2 bani pe privirea mea

"E fata ce n`o poti uita Ea nu stie cum e dragostea Dar intr-o zi poate va invata Si va fi ea, va fi doar a ta

"E fata care niciodata nu a lasat capul jos : NICIODATA Nici cand ai inselat`o, nici cand i`ai tradat increderea, nici cand i`ai distrus sufletullove struck"

"Cateodata Sunt Rea sh` atunCi Sunt a Nimanui, Cateodata Sunt Buna sh` atunCi sunt Doar a Lui! love struck•""

"chiar daca nu-ti vine sa crezi sunt eu: aceea care am invatat din durere sa-mi iau puterea ☆""

"Calcă-ţi pe orgoliu şi răspunde-mi la întrebare : Dacă te-aş călca şi eu pe inimăă Ce zicii doaree?"

"Cand sunt mici fetelor le plac papusile iar baietilor le plac masinutele. Cand sunt mari fetelor le plac masinutele iar baietilor le plac papusile[love struck]"

Si adu-ti aminte cand un copil mic tu erai A fost prima ta iubire si`n bratele lui tremurai Adu-ti aminte cum pielea ti-o mangaia Ca mai tarziu sa-ti reproseze "nu sunt prima dragoste a ta"

Deci hai sa te intoarcem in trecut Si spune-mi sincer cate flori ti-a oferit? Cate promisiuni false nu ti-a facut? Si de cate ori iti spuneai "de maine am sa-l uit"

sper ca au fost okhappy