| teadorr a întrebat:

Vreau şi eu nişte statusuri frumoase, dar mai noi. dau funda! kiss (p.s: nu de iubire )

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aici sunt o gramada si sunt destul de noi,
http://statusbun.com/? cmd=tags&tag=iubire
Te pup!

| Assiral a răspuns:

Poti gasi aici statusuri frumoase https://www.facebook.com/pages/For-LoVvE/324353194257201

sau

Niciodată nu am încetat să-l iubesc. Doar am renunțat să arăt asta și m-am afișat cu un zâmbet pe față

Prefer să fi direct și să-mi spui totul verde în față. De cât să mă minți în halul ăsta` și să-mi arăți că nu-ți pasă.

Un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai putin! ♥

Voiii, târfelor. dramatizați orice chestiee. Jucați teatru` la perfecțiee

Chestia e că trebuie să nu plângi pentru cei ce nu cunosc valoarea zâmbetului tău

Spui ca nu e nici-o competitie,esti a dracu` doar din ambitiee!

Şi atunci când simţi cel mai tare nevoia de o îmbrăţişare, nu e nimeni să ţi-o ofere.

Tin la tine, si chiar ma doare. sa vad cum te are la picioare.

Simplitatea este cea mai frumoasă calitate a unui om!

Îmi pare rău, prostule. că te-am iubit atâţia ani, şi mă dispreţuiesc pentru faptul că poate te mai iubeam.

Nu te schimba, ramai asa. cauta-ma dar nu ma deranja!

Zvonurile sunt la fel de false ca şi persoanele care le împrăştie.

Stii bine ca vreau ce vrei si tu, vom fii mereu noi doi!

Numai covoarele se nasc ca să fie călcate în picioare.

O femeie adevărată iubeste din toată inima, se daruieste întrutotul dar nu se lasă călcată în picioare

Şi ţi-e dor să te ţină în braţe, să te sărute pe frunte şi să-ţi dea speranţe.

Cand iubesti pe cineva, merita sa lupti pentru el, indiferent ce sanse ai!

Nu mă interesează părerea altora şi tocmai de`asta nu fac nici cel mai mic efort ca să mă schimb!

Nu mă lăsa să plâng şi dă-mi măcar 3 motive să răd...

Normal că o femeie este atrasă de un băiat rău care o face să simtă că trăieşte, decât de unul care nu o face să simtă nimic.

Am făcut lucruri, mai mult din ambiţie. Uneori am şi tăcut, doar pentru a câştiga. În viaţă e greu să-ţi ţii gura!

Poti sa dai iar de necaz, sa te ridici si iar sa cazi.o noua zii mergi mai departe!

Şi dacă ai fii acum lângă mine, te-aş strânge în braţe şi nu ţi-aş mai da drumul niciodată!

Caut dar nu gasesc un moment care sa ma trezeasca si vreau sa evadez din trecutul ce vrea sa ma rapeasca `!

Imi este asa de frica sa pierd pe cine iubesc, incat refuz sa iubesc.

Cerându-ti scuze nu te umileşti! Ci araţi că ai greşit şi iţi pasă.

Fetele alungă băieţii cărora le pasă de ele pentru că ele sunt îndrăgostite de cei cărora nu le pasă.

Am învăţat că poţi continua încă mult timp. după ce ai spus că nu mai poţi!

| xBiscuiteCuFinetti a răspuns:

Îi ignorăm pe cei ce ne adoră...
Îi adorăm pe cei ce ne ignoră...
Îi rănim pe cei ce ne iubesc. Şi
din păcate îi iubim pe cei ce ne
rănesc...♥
Sa curga °Jack si °Redd Bull pana dimineataa`. Respeect pentru cei` cu poftaa de viataa`!
Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •
Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie
nu sunt perfeCta, dar de ce m’as sChimba cand prietenii ma iubesc si aSa?
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
cel mai †ѓϊŝ† lucru έ ŝά'l vezi pe cel ķāѓз'l iubesti iubind pe altcineva
Imi reviiin putin. incerc s.O iau de la inceput. n.are rost sa ma compliiic cu lucruri din trecut. te.am iubiiit. acum nu te iubesc. saw poate da. dar nu maii conteaza.Du`te la ea.pa! =]
"`Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele`"
hai ѕa fugim, ѕa evadam...hai ѕa ne ascundem ∂є adevar...hai ѕa mintim ca є perfect...hai ѕa fim suflet, nu un obiect [:χ]
Totusi ma admira pentru ca Sunt copil si am o lume de Vis si Singura mea atingere il duCe'n paRadis; x
Sh s`au spus multe vorbe rele despre noi. *** la toti care auu vrt s` ne traga inapoi!
Mi-a spus odată tati o vorbă deşteptă : Prinţeso, nu alerga după caleaşca ce nu te-aşteptă!
Când mi-era greu, tati îmi zicea : Prinţeso, nu plânge, lumea nu se opreşte în loc pentru durerea ta!
Am o vorba de la tata intr-o zi se -ntoarce roata!
Asta sunt si n`ai ce face, alta mami numai faceee •
Inca te may iubesc :X Dar prefer sa askund sentimentul pierdut printre Regrete.
Nu te-am pretuit cand trebuia si acum Plang in Urma.Ta
Eu sunt fumul din tigara ta aprinsa.Sau st umbra ta care se vede sh cu lumina stinsa
Inima mea vrea la tine.:XVrea ca so pastrezi binee. Sa nu vinaa altcineva sa'si facaaa locc langa iaaaaa
Ce triste imi par aceste zile.si totu`i trist in juru` meu.la orice pas te vad pe tine si-atunci cand dorm te vad in ochyy mereu!
Cu Perna in Bratze; x Te astept Suspinand < Si stiu ca-mi lipSestii
Nu mai este cum Era NU` mai simt IubiRea Ta :o!
Imi PaRe raw, Dar Stiu Ca acum e prea taRziu. E frIg in sufleTu` meu :-ss. Si voi Ramane Q regReTele merew
Ca orice poveste are si un sfarsit.Intr-un tarziu.Sa lupt de una` singura.Sincer? Nu prea mai stiu!
Esti` atat de deaprte`! Un final` fericit.din `povesti neterminate`!
My first love broke my heart for the first time`!
Stii,voiam sa fiu cu tine,stii,voiam sa avem ceva,dar tu ai dat in spate, ai crezut in altcineva!
Stai pe canapea, Sau e doar umbra ta, Nu mai stiu ce vad, ce simt, ce vreau. E numai vina mea, Pierd iubirea ta, Si ma sting incet, ca focul tau din piept.
Nimanui nu-i pasa Nimeni n-a gresit Nimeni nu vede ca nu sunt atat de puternica De fiecare data sper ca visezi Mi-e dor tine Te ating Dar tu nu simti Strig la tine
El: Care e visul tau?
Ea: Sa ma sarute cineva sub ploaie. ♥ Al tau?
El: Sa inceapa sa ploua!"
Cate s'au spus cate s'au dus.nu' ma mai doare cu orice zi'n plus sunt mai sus! restul' doar vorbe goale!"
Cu indiferenta ta m`ai facut mai tare acum nu`ti convine, incet incet...calc pe urmele tale si abia acum vezi ca indiferenta doare cel mai tare!"
Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat!
• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •
Ai grija cum iti formulezi criticile, s-ar putea sa pici de prost.
Prea multe complicatii care n-au nici un rost.
Am uitat ce ti-am spus si cum eram `nainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte
Sunt unele persoane care-mi raman mereuu in suflet, oricat ar gresiii`.
O clipa langa tine n-as putea s-o uit...Iti jur ca nu-i iubire, e un pic mai mult.
Au fost promisiuni cum ca o sa se iubeasca pana cand soarele o sa inceteze sa traiasca.
Joaca`te cu mintea lor sa uite cum ii cheama, cine sunt si ce vor.
E trist sa suferi uneori... Dar e frumos cand dragostea te face sa zbori; x.
Uita`te bine la ea si tine`o minte, Caci o fata asa nu se vinde