| ELY0 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri. mai adevarate si originale daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Smiiiley a răspuns:

1. Imperfecţiunea este frumoasă, nebunia este genială. şi e mai bine să fii absolut ridicol decât absolut plictisitor.
2. Există doar o iubire adevărată şi o mie de încercări.
3. IUBIRE = formă de amnezie, atunci când o fată uită că mai sunt 1, 5 miliarde de băieţi pe pământ.
4. Nu mă judeca după spusele oamenilor, mai întâi cunoaste-mă!
5. Dacă nu te tratează ca pe o prinţesă; înseamnă că nu merită să fie prinţul tău.
6. Uneori nu îţi dai seama de adevarata valoare a unui moment, pâna când acesta. nu devine o amintire.

7. Tu esti unic... nimeni nu va putea fi ca tine vreodata
8. Viseaza, dar nu lasa ca visele sa devina mai frumoase decat realitatea
9. Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate învăţa la şcoală, dar dacă nu ai învăţat ce înseamnă prietenia înseamnă că nu ai învăţat nimic.
10. Dacă zâmbeşti la viaţă; poate îţi va zâmbi şi ea înapoi.
11.Viaţa e ca o carte.
Fiecare zi e o nouă pagină.
Fiecare lună un nou capitol. şi fiecare an o nouă serie.
12.Chiar daca o sa cad, ma ridic, chiar daca ma doare, nu o sa arat nimic.
13. Invata sa pierzi, dupa o sa castigi multe.
..Si inca una sa nu fie 13 si sa te fac sa zambesti:
14. Am fost la mare vara trecuta si la un moment dat salvamaru foarte panicat a scos toti oamenii din apa, pentru ca se vedea un rechin venind spre mal… cand s-a mai aproiat ce credeti?
Tonciu facea pluta.
Rautacios asa-i? Sper ca te-am ajutat!

12 răspunsuri:
| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Yuii a răspuns:

De care sfaturi? De exemplu cum să dormi cu ochii deschiși?

| ELY0 explică (pentru Yuii):

Statusuri

| Yuii a răspuns (pentru ELY0):

Aaaaaaaaaaaaaa! Sorry mi-e lene să caut pe net

| Yuii a răspuns:

Pot face asta te gândești la ceva frumos pentru tine și când ție somn visezi!

| ElenaALeXa a răspuns:

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Majoritatea cred ca am numai impresii in cap, mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa
mine atunci cand nu mi-a fost bine!

De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti, sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Cnd plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

| Damarys_Damma_1998 a răspuns:

E Atat De Frumos Cand Intalnesti Sentimentul Iubirii. E Atat De Frumos Sa Oftezi Dupa Primul Sarut. Si Cel Mai Frumos : Sa Iubesti Si Sa Fi Iubit! Pentru Toti Indragostitii!

| biologul a răspuns:

1) Imi citesti statusul
2) Navighezi pe mess
3) Iti place foarte mult statusul meu
5) Tocmai nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Acum verifici
7) Uitandute aici ZAMBESTI