| ghmhhg a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri marfa misto dau funda

1 răspuns:
| anonime17 a răspuns:

1.Esti intr-o camera cu 1 leu, 1 crocodil si 1 manelist, ai 1 pistol si 2 gloante C faci? :D Tragi in manelist d 2 ori:D
2.chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit
3.Colo sus in cimitir
Joca noaptea morti in sir
Daca ai ceva cu mine
Am un loc si pentr tine
Eu vampir si tu dracula
Eu beau vin si tu sugi ****
4.Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti
5.Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
6.CE ESTE PUMNUL? pumnul este partea de vorbire care iti muta maxilarul si iti pune intrebarea MAI VREI?
7.Je m'appelle Vasile Mure Je veni de la padure Je gasi nevasta-n pat Se randez vous cu-n alt barbat Quand je preparai ciomagu' Mon amie sarise gardu' Il tombeau dans la urzici Sur son cur numai basici!
8.Intra diriga
Zarva mare
Intr-un giveci se usuca o floare.
Se aseaza la catedra
Deschide catalogul si incepe monologul:
Ca nu-s florile udate, ca sunt geamurile sparte,
Ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute
Ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti.
Se plimba printre banci si se uita la desene
Unele sunt chiar obscene
Si se apuca de predat o noua lectie de ***
9.Intra diriga
Zarva mare
Intr-un giveci se usuca o floare.
Se aseaza la catedra
Deschide catalogul si incepe monologul:
Ca nu-s florile udate, ca sunt geamurile sparte,
Ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute
Ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti.
Se plimba printre banci si se uita la desene
Unele sunt chiar obscene
Si se apuca de predat o noua lectie de ***
10.A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata.
11.Crezi in dragoste la prima vedere? sau trebuie sa mai trec o data!?
12.Dk cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui k minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte...
13.Mai bine taci si doar pari prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala...
Gasesti mai multe :http://www.statusuri.ro/statusuri-misto-cool-marfa.html