| Anonima007 a întrebat:

Vreau si eu niste statusurii' mai intersante; x
Funda la cel mai bun raspuns si la restul vott; xxx

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Buna!

1.Si alti incep sa acuze ca m-am' schimbat cu timpu'... as fi ramas la fel daca ar fi fost totul mai simplu

2.Si n-am' sa uit niciodata peste cate am trecut, si n-am' sa renunt niciodata sa lupt

3.Cand viata iti da o mie de motive pentru. a plange, demostreaza ca ai o mie si una motive de a zambi

4.Parca ieri impreuna pe strada ne plimbam, amintirile acum e tot ce mai am, aveai o fire nebuna, asa ai fost mereu; nimeni nu te-a inteles cum am facut-o eu![:X]

5.Si totusi... visele devin realitate

[[[ Am ramas aceiasi eu si spun: sunt capabila de orice acum! ]]]

Am impartit acelasi clasa. Am avut si reusite, dar acum tot ce avem sunt doar cai diferite!

Singuratatea te transforma intr'un egoist.De asta inca lupt cu mine insumi. sper sa rezist.

Am încercat sa te astept, nu am reusit.Tot ce ne-a legat acum, a luat sfârsit.

Singur in pat nimic nu'mi taie greata.Si doar tavanul mai imi spune "Buna dimineata"

Stii bine eu nu voi fi ca altcineva si nici nu voi fi.Te rog nu întreba, am pierdut multe din cauza ta.

Nu ar trebui sa îti pese de cei care te bârfesc.Eu traiesc cu inpresia ca uneori gresesc.

Si o sa fie clasa goala în clipa despartirii, vom pleca pe drumuri separate, fiecare în alta parte.

Vreau sa-mi fii alaturi cand ma trezesc.Pentru tot pana acum,iti multumesc! :*

Și cu ei treceai prin orice problemă, dar acum? Care mai cere tema la română?

Te indragostesti, iubesti simti ca plutesti, la final zdrobesti ce ai inceput sa construiesti.

Nu te-aș schimba cu nimeni și nimic, pentru mine tu ești tot, altceva n-am ce să zic.

Primul sarut? Ceva banal…Consecinte? Mai mult decat speram ♥

Tu pui botu', ăla se distrează. În fine, tu eşti proasta lui, deci nu contează. oh go on

Aici am cunoscut multi copii deosebiti.Cu talente ascunse de betivi tampiti.

You have one hand, I have the other... we put them toghether and we have eachother!

Acum cativa ani eram doar niste copii, pentru mine ziua mea de nastere este in fiecare zi

Al treilea pachet de tigari si el s-a terminat. Privesti ruinat,in oglinda incruntat!

Si stiu ca viata e un timp,iar timpul e un accident.

De ziua mea nu vreau cadouri, dă-i în pl mea de bani. Vreau un simplu la mulți ani!

Imi numar prietenii in lipsa de la an la an,si cei mai buni imi par acum cei care nu-i mai am.

Si pierzi odata,mai pierzi si a doua oara.Te trezesti singur, ca un strain intr-o gara.

Iti vei repeta mereu: Am fost un prost, nu am stiut sa pretuiesc ce era al meu!

De la distanta pare mica rau.Dar de aproape, e chiar imensa in sufletul tau.

Stai linistit ca nu ma ranesti. Chiar ma amuza sa realizez cat de putin gandesti. happy

Anumite tampenii chiar vin de la sine, m-ajuti sa recunosc, eu am probleme, iar tu.vii cu mine!

Zambeste iar si priveste putin. Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin

As vrea sa pot spune ca imi place aici, dar nu pot.Chiar mi-as dori sa scap,sa plec,sa uit de tot

Sa te ridici in viata, ai nevoie de curaj, iar daca esti indiferent sa stii: e un avantaj.

Dar ziua mea nu incepea pana nu priveam in ochii tai.Imi trezeai fericirea doar cu-n singur suras.Iar cand te tineam in brate, lumea era jos iar noi, foarte sus!

N-as putea, chiar de-as vrea, n-as putea sa ma schimb.Ti-am mai spus, dar nu vrei sa-ntelegi, sunt satul sa te mint.

Privesc la anii din scoala petrecuti. Oare au fost de vreun folos sau au fost pierduti?

Si nu e doar un vis. E tot ce mi-ai promis.

E gresit sa zici ca intre noi s-a terminat. Aveam 16 ani, nu stiu, ce s-a intamplat.

Si nu ai putea sa spui intotdeauna : " am ales eu ", pentru ca uneori alege Dumnezeu.

Nu vreau sa reprezint totul pentru oricine, ci as vrea sa insemn ceva...pentru cineva anume.

2 răspunsuri:
| adee_6203 a răspuns:

Tot raul spre bine!

- Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

- Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi pentru ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee!

Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim? si spunem adio fara sa gandim

.Ea nu e ca restul ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand, atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roata)) si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut!

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita! cand esti bun esti luat de prost!

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!

A fost si va fi un harem intreg, care intrece 10 femei - ca spiritul care iese din sticlã ori de câte ori îl chemi - de fiecare datã alta...

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Astazi... sper sa te gandesti ca cineva adoarme in fiecare seara cu tine`n gand.

Cand toate portile brusc t`i se inchid fi atent ca altele la fel de brusc se deschid!

funda` te roglove struck

| Liza_5813 a răspuns:

Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele.
Sunt cuvinte care nu se spun si daca am formula totul numai din cuvinte,valoarea lor ar scadea.
Drumul spre iad e pavat cu matase.
Barbati au descoperit focul,iar femeile au invatat cum sa se joace cu el.
In viata joaca teatru cei care nu au nici un rol.
Nu te ingrijora pentru oameni din trecutul tau,exista un motiv pentru care nu au reusit in viitorul tau.
Toti vedem aceleasi lucruri,dar nu toti vedem acelasi orizont.
Cine traieste doar pentru el,pentru alti e ca si mort.
Invata sa iti scrii nefericirile pe nisip,iar bucuriile pe stanci.
O iubire care nu risca nimic, nu are nici o valoare.
Nu vezi bine decat cu inima, esentialul e vizibil pentru ochi.