| Babushka a întrebat:

Vreau si eu sa ma ajutati care puteti... in special cei carora le plac cartile de psihologie. Am de rezumat un capitol din cartea "Domnia cantitatii si semnele vremurilor" de Rene Guenon capitolul"Confunzia dintre psihic si spiricual". Am citit o parte, dar n-am inteles nimic. mersi:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E plina lumea de acel duh de ratacire, pomenit in profetie care nu ne permite sa ne bucuram de invatatura cea adevarata, ci ne duce in ratacire cu alte invataturi desarte. sa nu te mire ca nu ai inteles nimic.caci si cele ce le intelegi nu-ti ajuta prea mult.nu tie in mod special ci tuturor.fiindca asa cum spui confuzia ...aia e problema. un adevar e un adevar. dar aici e confuzie.si este unul dintre semnele vremurilor.