| Lăcră_2190 a întrebat:

Vreau si eu status'uri de >prietenieee:"
cine ma ajuta?love struck
dau funditsicaalove struck

Răspuns Câştigător
| LoveMe a răspuns:

Ce s`ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea.

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu pOti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥!""

NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine, Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine; x; X

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat, M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>; D

Prietenia nu tine de mOda, nu e ceva ce se poarta doar sezOnul acesta.nu se cumpara si nu se vinde, este insa cea mai buna investitie in aceasta viata

Ele prOvOcator danseaza, pe tOcuri nu pe masa le place bunu` gust si`O dOza de viata; x

at cand cazi; -s.eu O sa t ajut sa t ridici, cand simti ca iti e greu, voi fi mereu aici, cand tOata lumea, te va respinge.eu voi fi aprOape d suflethul tau >; d

peste toate O s` trecem cu capuu`n sus. N` avem una p` alta, asta`i mai presus

Nu toate lucrurile ne vor merge bine, dar vom trece peste toate amandOua:tu si cu mine.; x; x; x

` Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe.Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata`

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti, dar spera la ceea ce ai putea sa fii

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc. Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit, nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei...

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva...

Prieteni, tovarasi de drum, iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina.

Temelia adevaratei prietenii este incredere! Edificiul ei-respectul...

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii. Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua, care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor...Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.

Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul. Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare.adevarul cel mai sever, cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii

Prietenia se masoara doar in amintiri, voie buna, liniste si iubire...

-Prietenii sunt tot ce conteaza, nu as putea trai fara dragostea lor

sa`SE`oFtiCe`DoOsmanyy` `\` K`te-am`PE`tN``mAMy``>

Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla

Prietenul adevarat iubeste oricand! Si in nenorocire devine ca un frate!

Ea mi`e ca 0 sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput \\ /

ea e langa mine, uit d` tot sh m` simt bine

Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt

Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii

un prieten adevarat iti vede prima lacrima, o sterge pe a2a, si o opreste pe a3a.

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult.incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta

Prietenia noastra nu e chiar perfecta dar ma intelege sh imi suporta toate \"prostioarele\" mele ) o iubesc, nu sunt simple cuvinte o sa ne fie bine

si o sa fie bine chiar daca mai avem probleme.iti spun stai linistita deci nu te teme...ca multe vin si toate trec chiar daca raman semne...si orice semn se vindeca dupa o vreme!

Sh s`au spus multe v0rbe rele despre noi. *** la toti care auu vrt s` ne traga inapoi!

Dintre toate prietenele care le-am cun0skt tuu esti cea p` care nu vreauu s-o uit. Sh daca` mor inaintea ta, voi ajunge`n rai sh t` voi astepta 8-

Cine sa-ti aduca soarele in zori Cine sa-ti arate curcubeul dupa nori Cine sa-ti vegheze somnul Cine sa-ti duca dorul Cine sa-ti simta privirea, cand cerul e senin daca nu eu

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii

funda?sad

8 răspunsuri:
| AlexBitza a răspuns:

Sincer nu ma prea pricep la astea ...as putea sa dau un copy paste de pe ent cum au facut ceilalti dar nu o sa fac mai bine iti dau sa asculti o melodie si de acolo te descurci
http://www.youtube.com/watch?v=9FC6oO8u8TI
'
Adda prietenie adevarata
O zi buna in continuare!

| AleXandra649 a răspuns:

O prietenie incepe cu un zmbet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut...

Un carbune aprins...
E usor de stins...
O prietenie adevarata...
NU se strica NICIODATA!

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia... iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

| yo4ever a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

Prietenia este ca realitatea dintre mana si ochi. cand mana se loveste ochi plang iar cand ochi plang mana sterge lacrimile. sper ca ti am fost de ajutor.:*

| alabala a răspuns:

A true friend is someone who sees the pain in your eyes while everyone else believes the smile on your face.

| alabala a răspuns:

A best friend is a sister that destiny forgot to gave you

| alabala a răspuns:

Prietenii raman prieteni. Cei care nu raman.inseamna ca n-au fost.

| oanna_7222 a răspuns:

Putem spune ca ne stim din totdeauna! In momentele grele.ne-am intins una alteia mana!

Stii. ea nu e sora mea pe bune, dar sunt o norocoasa ca am gasit-o din atata lume.si ma iubeste si o iubesc si`nnebunesc cand nu e langa mine

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima

Nu avem averi avem doar prieteni care suna sa ne spuna 'aveti grija de voi ba... noapte buna

Indiferent de cearta ele se impaca si se iarta

Am cel mai bun prieten Din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune Parca ar fi cu mine din acelasi sange Pentru mine plange

Problema ta e si problema mea. Daca tu dai d belea. Dau si eu d belea. UNITE, asa am fost mereu.IMPREUNA nimic nu e greu; x Te iubesc; x

S`ar putea sa uitzi cu cine ai ras... dar nu vei putea sa-ti uitzi prietena cu care ai plans!

| crazyd22a a răspuns:

Love, than love into friendship.)

You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

Friends are forever. Boys are whatever.

Good friends don’t let you do stupid things… alone.

A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

A friend is one who knows you and loves you just the same.

A friend is one who knows us, but loves us anyway.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prieteni