| deea4u a întrebat:

Vreau si eu status-uri de tradare

4 răspunsuri:
| georgiana37 a răspuns:

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat. si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca sexul dauneaza si m-am lasat de…. citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat, ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire, s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa, dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc, sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.
Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT
Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,
Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,
Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde

Surade cand vrei sa tipi

Canta cand vrei sa plangi

Plangi cand esti fericit

Razi cand esti nervos

Stii ca ai de-aface cu marea iubire atunci cand sunt prea multe lucruri misto adunate intr-o singura persoana ca sa mai ai timp sa vezi vreun defect!

Cine rade la urma nu s-a prins de gluma….

Omul nu are decat 3 evenimente importante in viata sa: nasterea, viata si moartea…el nu-si da seama cand se naste…simte durerea dinaintea mortii…iar viata.depinde de el insusi cum o descrie.

Daca viata iti da mai multe lamai…. stoarce-le, fa o limonada si…cheama-ma!

Sunt lucruri pe care le poti avea doar daca stai departe de ele… facand greseala sa le cauti… le pierzi

Destinul găseşte uneori plăcere să ne întristeze tocmai acolo, unde (ne) doare mai tare. Totdeauna loviturile

sale cad pe locul unde-i rana…

Destinul amestecă cărţile, iar noi Jucăm

De vreme ce lucrurile nu se-intampla cum vrem, trebuie să le vrem cum se întlmplă

Ce-i ascuns, nu-i cunoscut; ce nu-i cunoscut, nu e dorit.

Ca să faci pe un om sau pe un copil să ravnească un lucru, trebuie numai să faci greu de obţinut lucrul acela.

Niciodata plina de mine…dintotdeauna satula de altii

Avantajul unui om intelept este ca poate face pe prostul ori de cate ori are chef

Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun la fel cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun…

Eu? nu voi fi niciodata nimeni, dar nimeni nu va fi vreodata ca mine

Avantajul unui om intelept este ca poate face pe prostul ori de cate ori are chef

Prietenii adevarati ii cunosti numai dupa ce te-au tradat

Dragostea e cuvantul care inlocuieste banii atunci cand vrei sex.
Cu dragoste iei sex gratis… si poate nu-ti place, cu bani iei sex de care iti place

A iubi, inseamna a te minti in fiecare zi ca cineva se gandeste la tine

Toate ciupercile sunt comestibile, doar ca sunt unele pe care le mananci doar o data-n viata

UN PROST NU VA INVATA NICIODATA NIMIC DE LA UN INTELEPT PE CAND INTELEPTUL VA INVATA MULTE DE LA PROST

NU TE GANDI NICIODATA LA VICTORIE.GANDESTE-TE SA NU PIERZI

Toti au dreptul sa fie prosti dar unii profita de acest privilegiu

Te accept asa cum esti daca faci cum vreau eu/daca esti asa cum vreau eu nu esti asa cum vrei tu, deci nu te aceept asa cum esti

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU!

6. In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…

7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

9. Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…

10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

| alabala a răspuns:

Nu stiu statusuri de tradare... dar in schimb cred ca te'ai putea inspira dintr-o melodie :

Adda- prietenie fumata

http://www.youtube.com/watch?v=5jokyVB8PLc

Sper sa-ti placa :*

| chicka a răspuns:

... e prost cu diploma-(pentru el)

| cristina_5773 a răspuns:

Cei care imi erau prieteni acum mau tradat mi-au spus vorbe grele si nu stiu ce sa mai fac! crying.