| AlinaAlyna a întrebat:

Vreau si eu status`urii frumoase adica sa fie indiferentebatting eyelashes multu:*

4 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

[Cuvintele sunt "surde", imi bag pl.a in ele de sentimente am momente cand n-am argumente. :-| chiar daca nu-i rasu’ meu si nu ma pot abitne , RAD laughing pentru ca e d’ ras. ma uit la tine….]
O fărâmă de visare e bună ca un narcotic în doză mică
#. Era ciudat ;-s . Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc Poţi să suferi,să disperi sau să trăieşti .Totul are preţ ,depinde cât plateşti.
Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
Daca ar stii barbatii cate se pot obtine cu o lacrima ar fi mai fericiti, iar noi i-am jefui mai putin.
Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate
Iubirea este ceea ce rămane intr-o relaţie după ce inlăturăm interesul personal.
Ai nevoie de 3 imbratisari pe zi pentru a supravietui. Dar 15 ti-ar fi suficiente!
In general vorbind, este mult mai usor sa iubesti toata omenirea decat pe vecinul de alaturi.
Dragostea e o patura electrica cu intrerupatorul la altcineva.
Dragostea este pur şi simplu o nebunie.
Din lipsa de experienta m-am oprit la atat !
De perfectiune m-am plictisit…dar imperfectul aduce cu el intodeauna o schimbare infloritoare…
N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine…
Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nimeni … nici pentru mine…
OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…
Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… si nu arat nimanui tristetea din sufletul meu!
ღ•°Iubescღ•°
. # Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X
Nu`ţi dori niciodată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !
Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !
Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand ma visezi.Deci dormi mai mult ca sa visezi,sa vezi cum sunt cand nu ma vezi.
nimic nu este intamplator.totul este cauza si efect.pentru ca totul are un inceput si un sfarsit
am invatat sa visez…dar am ochii deschisi.
La inceput , visele par imposibile, apoi putin probabile si in cele din urma inevitabile
Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc,spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.
•●✿ ✿●•i love you ஐ●✿ ஐ✿●
Viaţa este muzică. Unora le place Mozart, altora, picuratul robinetului.
Încrederea se cucereste greu si se pierde repede.

Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete.

Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el
Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua.
Recunosc poate ca ai jucat mai bine….dar nu uita ca e 1-0 pentru mine
Iti place sa faci ancheta ca un procuror .sa spui zi de zi : " stii, daca ma inseli, te omor "
Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit.

Când deliciile vietii prind riduri, devin amintiri.

Daca vrei sa fii fericit o clipa…razbuna-te …daca vrei sa fii fericit o viata…iarta.
Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!
Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.
`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viata Fiecare sfarsit are un nou inceput .•
Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

Ce fac e... pura fictiune ! :d
E atat de simplu,da' lucrurile simple sunt cele mai complicate :-|
→ Ferĭcĭrеa-ĭ can†arĭ†a in baloanе dе sapun ღ, Elе sе sparg cand vĭsеlе †ĭ se prefac ĭn scrum ╳ , Nu pĭerde vremea acum sĭ ĭa amĭn†e la ce spun ㋛, Cand sĭm†ĭ prea multe golurĭ ĭn s†omac ĭa†ĭ un por†ar maĭ bun 。。。
:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X
Intr`o oarecare masură e tare. Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare!
) ºAzi ´ open your`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~
Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!
Uitam de poezie, teatru sau cultura ! Ascultam o muzica buna si ne doare-n **** !
Am tot ce`mi doresc . Am imaginatzie !
Lasa`ma sa fiu eu !
Nu`mi ajungi prin inima nici daca-mi intrii prin vene.
Zambet Fals Si`o sa uitatzi ca m`ati vazut vreodata razand . Inocenta Moare ... si-atunci de ce s`o mai cer ? Speranta doare . Si de ce sa mai sper ? Ura e floare . Si-am ajuns s`o prefer ...

Te indragostesti , iubesti , simti ca plutesti ... La final zdrobesti ce-ai inceput sa construiesti.
Credeam ca si pe tine te-am pierdut , la inceput ... Dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce n-ai avut . S-a terminat pasta Am mai luat un pix si niste foi Sa transcriu vise pe foaie "despre noi" si in strofa doi……intr-un final am tresarit….3:00 am… era doar un vis….am inchis pleoapele din nou si m-am adancit intr-un oftat sec…
Uneori ne trezim ca vorbim la trecut...Amintirile ce pentru unii nu conteaza prea mult.Insa unele intamplari ne marcheaza pe viata.Unii nu vor sa le accepte .Altii pe seama lor invata.
SEC! Mai sec ca orice vin poate ca acum te tin de mana iar maine ne trezim ca nu mai stim cum sa ne ocolim."
Nu ştiu ce respecţi tu,.eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter .
Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare! Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

Doi paşi,aruncă`te de la înălţime,aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine]
Măă super pis pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avut super nevoie` de tinee
Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Inevitabil . totul a devenit frumos .
Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres [ ] .
În ziua de azi se cam vând toate şi o ard îm parcuri sau clădiri dărâmate.Într-o lume aşa mare târfele te sapă în continuare.
*. Nu e totul perfect , dar o să fie .

Si timpul trece parca mai incet,ca atunci cand parea totul perfect. De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin !
Curcubeu, cameleon sau cum vrei tu sa ii zici, in ton cu orice sezon portocaliu, violet verde-aprins perlat, m-a stresat in **** mea atat gri metalizat.
Dragostea eterna dureaza 3 luni.
- Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit!
Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. .
Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna te iubesc! , iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…

Am visat prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete…
Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
Singurul motiv pentru care cad pe ganduri este ca gandurile sunt un teritoriu necunoscut.
Bărbaţii ar trebui să fie ca batistele igienice: catifelaţi, bine mirositori şi de unică folosinţă
-Cine se culca fitoasa, se trezeste si mai fitoasa…
-Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente.
-Macar eu pot tine dieta, tu nu!
-Poate ne casatorim pe mess
-Bai, sunt smechera, nu te pune cu mine!
-Am nevoie de tine…….te vreau…offline.

- La 13 ani e prea devreme, in noaptea nuntii este prea tarziu!

- Lui Dumnezeu ii plac nebunii si prostii….ca daca nu-i placeau nu facea atat de multi!
- De ce sa bei si sa conduci ….cand poti sa fumezi si sa zbori?
- Monitor de 21 de inch… sunt in extaz . DND plz.
- Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
- Sarutul e o minunata inventie a naturii care ne opreste atunci cand cuvintele sunt de prisos.

- Unde’s 2 puterea creste!

- Cel mai important nu este sa stii … mai important este sa ai telefonul celui care stie.

- Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.
Daca te-am jignit, am savurat-o.
Reusesti sa faceti pe cineva sa aprecieze linistea.
Fiecare trebuie sa existe, dar de ce tocmai tu?

Am avut o seara foarte placuta. N-a fost seara asta, dar nu ma vait.
Nu v-au rugat niciodata parintii sa fugiti de-acasa?

Nu, eu nu aud rau, va ignor numai.

Sunteti intr-adevar un argument convingator pentru paturi separate.
Tu ai arata foarte bine in ceva lung, curgator.Amazon, Nil, Dunare.

Ai grija de gandurile tale , ca se vor transforma in vorbe.Ai grija de vorbele tale ca se vor transforma in fapte Ai grija de faptele tale ca se vor transforma in obiceiuri* Ai grija de oriceiurile tale ca se vor transforma in caracterul tau Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinu tau

Nu lasa visele sa piara pentru ca daca visele mor, viata nu e decat o pasare cu aripi rupte …care nu mai poate zbura…

Lupta e un semn de viata, daca o primesti cu placere. Sa lupti pentru o idee, sa lupti pentru un sentiment, pentru o patima sau pentru o nebunie, dar sa crezi in ceva si sa lupti, asta e viata. Cine nu simte nevoia sa lupte, nu traieste ci vegeteaza."
Viata e o mare de iluzii. Trebuie sa ai curajul sa te scufunzi pana la fund ca sa gasesti cufarul cu comori…

Daca un prieten te inseala o data este vina lui. daca te inseala a doua oara este vina ta. Nu trebuia sa-ti mai fie prieten.
Iubeste adevarul, dar iarta greseala
Si daca viata`i cruda.o punem pe gratar.
Am trecut peste tine, nu-ti pune semne de-ntrebare. Nu ma uit iar inapoi chiar daca pe amandoi ne doare
Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK!

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!
Tu stii ca nu vreau un increzut cu portofelul gros Vreau un baiat sa ma`nteleaga si sa`mi vorbeasca frumos

Nu vreau poveste de amor , povestile-s triste si dor
Fetele mele sa va mai spun ceva , baietii fara fete nu pot rabda . Arati bine , esti desteapta, il faci ! Dar daca pui botul la vrajeala lui , te dezbraci !

Voi fii drogul tau,iar tu vei avea nevoie de mine !
Aici nu e vorba de tupeu, ci de tot ce putem sa facem tu si eu :X
Fetelor nu va pierdeti capu-n goana dupa bani. nu va pierdeti sufletul in joc dupa golani !

Orice ai spune Orice ai face Cu mine nu mai ai de`a face!
spun stop caci dupa tine, totul altul vine!

Sincer? numai pot plange am suferit prea mult si cred ca imi ajunge

Nai Curaj Sa Ma Lasi Sa Traiesc Fara Tineee!

Stii!? Poate chiar i`ar sta mai bine cu tine` pakat ca tot la mine s`ar gandi si tot pe mine m`ar iubi
Nu exista fum fara foc, privirile sunt atente Ai grija pisy, pe tricou, ti-am lasat deja amprente
" Pentru mentalitatea de ****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!? "
" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimba un viitor care a fost deja… "
Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… "
" Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "
" Nu exista ceva mai rau decat cazare pe viata… "
" Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani… "
" Stam la rand? Sau toti deodata? "
" Daca tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iti par cuie… "
" Ce s-ar intampla daca o masina, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile? "
" Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "
" Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"
" Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
Moderatelly Invisible… "
Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …",pana ce apuci sa pui mana pe o piatra… "
Psihologul este un tip care-ti i-a o gramada de bani ca sa-ti puna toate intrebarile pe care sotia ti le pune gratis! "
" Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come… "
" Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu… "
" Nu conteaza lungimea baghetei…. ci magia din ea! "
" Un om fara convingerei este un vagabond care merge spre nicaieri… "
" Senzatia e unica, doza de risc e mica.Viciul meu implica doar placere si dependentza psihica… "
" Viata-i ca o tarfa ce des iti iese in fata, ce des iti trage plasa !
" Se vede clar pe fata ta…ca ma placi si ca m-ai vrea…ti-ar da botu` taratura…mergi inchis si taci din gura! "
" I wanted to kill the sexiest person alive, but suicide’s a crime "
" Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama! "
" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "
" Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?! "
" Fac cinste plateste vecinu! "
De ce incerci sa imi downloadezi statusul? Te crezi blonda? HA! L-am downloadat eu inaintea ta! "
" Ai Bani !?… Hai la bere … N-ai bani !? … Du-te vere ! "
" In caz de al III-lea razboi mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice ! "
" Viitorul suna bine , pacat ca nu raspunde nimeni… "
" Si daca ramuri bat in geam. .si daca ramuri bat in geam. .bag **** tai copacu`… "
" Daca toate masinile vin spre tine… esti pe banda gresita ! "
" Cei mai buni magicieni sunt barbati: f*t si dispar… "
" Daca prostia ar fi amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada…"
" Nu-s….cauta-ma in dictionar! "
" Cumpar droguri…pentru relatii sunati-ma la numarul 112/955.ofer cazare pe termen lung dupa incheierea contractului…rog seriozitate! "
" Unii oameni iubesc asa de mult femeile lor încât , pentru a nu le uza, se folosesc de femeile altora… "
" Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari… "
" I’m mobile ca n-am pc… "
" I`em ãuei….pliz weit ! "
" Se stie din start ca baietii nu au masura… si se stie de la Eva ca femeile vor **** ! "
" Viata e o curva…. TU esti VIATA mea ! "
spersanutiiamulttimpsacitestistatusulasta "
" Nu fumati in pat…. ca nici noi nu facem sex in scrumiera! "
" Don’t love & cry…. *** and smile "
" Ea e fata cultivata…. si si`o pune numai cand e beata! "
" V-a iubesc atat de mult, ca imi vine sa v-a f*t… "
" Fuck is good, *** is funny, all the people *** for money, if u think *** is funny, *** yourself and take the money… "
" Sa-mi bag **** pe fereastra, sa v-a f*t pe toti din casa! "
" 1 , 2, 3 ,4 ,5 ,6 ,7 ….moamaaa….cati prosti imi citesc stautsul… "
" Curgeeeeeee….curge coniacu`…. pana ne i-a dracu` "
" Sunt multe bagaboante…. care sug **** la soferi… ar trebui sa ma ingrijorez. sau sa ma fac sofer? "
" Tot respectul meu pentru fetele mui*ste……… v-a iubesc in gura…. sunteti super pi*de! "
Nu sunt vegetarian pentru ca iubesc animalele, sunt vegetarian pentru ca urasc plantele.
Niciodată să nu mergi la un doctor căruia i-au murit plantele din birou.
Adevarul nu are pret, de aceea nu am de ales si-ti vand minciuni
Caut un baiat frumos…sa ma indragostesc… sa ma tina in brate. si sa-l falimentez!
Oficial imi merge bine…neoficial e jale!
viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna .

88) • Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti
Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

89) • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

90) • Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

91) Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

93) Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

94) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

98) Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

101) O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

102) Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

103) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

104) Nu trebuie să fii trist că n-ai fost remarcat. Fii trist că n-ai făcut nimic remarcabil.

105) Am o mie de prieteni, prieteni doar in acte//
Doar 3 sunt cu adevarat, judecand dupa fapte

106) am auzit ca lumea vOrbeshte km mult.nu am timp s stau s ascult...nu am timp de vb in vant si barfe toate astea nu au cum s ma afecteze asa e.lasa-i sa cOmenteze invidia!"

107) imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor:X:X

108) daca as fi o pisicuta as iubi un motanel ,dar sunt o fetita si iubesc un baietel:*:X

109) Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau negru ca noaptea si ochii tai caprui ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce. Te iubesc!

110) Cum E Cand Persoana Iubita Te Ignora .Cum E Cand P Cel Care Il Iubesti P Alta O Adora ,,,Inima Iti PlanGe Dar Nu Ai Ce Sa Faci…Iti Vine Sa Urli Dar Te Abtii Si Taci"

113) Cã te-am vãzut, e vina mea/Cã mi-ai plãcut, e vina ta/Cã te iubesc nu mã-ntreba/Sãrutã-mã si vei vedea." "Vor veni multi sã-ti spunã/Cã te iubesc ca o nebuna

115) Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu keea ke se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ke konteaza

116) N'ai sa ma vezi ca plang.N'ai sa vezi ca ma ascund.Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand.Vesnic luptand.N'ai sa ma vezi renuntand.

117) Fiecare alearga`n felul lui mereu dupa ceva , Nu conteaza cât ai în viata, mereu vrei altceva

118) Nici nu ma mai vrei.Nici nu ma lasi sa plec.De ce te porti asa eu numai inteleg.Ori ma iubesti prea mult Sau poate cine stie ca tu asa te porti din gelozie?

119) Atatea eu cate ti-am spus, si la inima ti-au ajuns, tu stii ca asa sunt eu, te iubesc in felul meu!;x
120) Prin cate am trecut in viata nimic nu mi-a stat in fata. Dar frumosetea lui mare.Parca m-a calcat in picioare.
121) Cand totul iti merge rau Si lumea te barfeste Asculta sfatul meu: zambeste!
122) I want you to love me for a second/Just as I do, only for a while/Say I love you/I wanna hear you say I love you!
123) Am invatat ca dureaza ani sa cladesti drumul spre speranta si doar intr-o zi poti sa-l pierzi

124) Chiar daca sunt furtuni,ninsori,soare sau ploi in orice razboi e mai usor in doi:X

125) Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

126) Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.

127) Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

128) • Ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletu` meu

129) 0amenii care Mã Bârfesc Ptr. Fiecare Aspect Din ViatSa Mea Au Sh Ei 0 Calitate . Aratã La To0atã Lumea Cã Viata Mea Li Se Pare Interesantã

130) Hai ramai cu mine. sau ramai cu bine. Poate asa-i mai bine.daca nu-ti convine nimeni nu te tine.poti sa faci ce vrei din mine.

135) Sa nu regreti niciodata ceva ce candva te-a facut sa zambehsti :-)

136) Traiesc Din Fantezii, Visez La Nebunii E O Poveste` Pe Care O Stiï

137) Desi am trecut prin multe , suntem inca impreuna `. Caci nu poti sa cazi , cand tii pe cineva de mana >

139) Ċέl mάϊ †ѓϊŝ† lΰĸѓΰ έ ŝά'l vέzī pέ ċзl ķāѓз'l īΰвέŝħ†ī ♡ īΰвϊήd pέ дl†ĸϊήέvд …░

141) Tine'ma aproape pentru ca s'ar putea intr'o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant. in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele!

144) Din cand in cand iti faci loc din nou in inima mea.nu voi putea uita c-ai fost o parte din ea

145) Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…

146) •Iti spun pentru a mia oara , fiecare zi cu tine este extrordinara !

Nu-mi pasă.
Am nevoie de o pauză, să închid ochii şi să zic 'duceţi-vă dracu'cu toţii ! şi să fug cât mai departe de toată nebunia asta. Sunt adolescentă lasaţi-mă să fac ce vreau şi să mă bucur de anii aştia. La naiba cu iubirile adevărate, suferinţele, maturitatea si tâmpeniile astea. O să am o viaţă să fiu matură. Deocamdată vreau sa fiu tânără! Lasaţi-mă să cad de o mie de ori, mă voi ridica...
poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandul
Nu`mi spune tu cum trebuie sa fiu, Lasa`ma pe mine sa fac ceea ce stiu e o arta sa stii sa stralucesti fara sa arzi in intregime"Baieti ca tine gasesc peste tot,poti sa pleci ma doare`n cot Hai bye-bye Ramai cu Bn. Vezi ca intreaba curvele de tine.
Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca si tine`.
Imi pare rauu`, dar n`am pret! Te simti proprietarul` meu, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` si chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
M`am schimbat si pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi 0btzinee` oricum !
De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca omul` nebarfit e 0m ratat.

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-) ! |

| hideaway a răspuns:

Știu am un talent nativ,să folosesc un zâmbet fin pe post de sedativ

Sunt o fată cu tupeu și fac numai ce vreau eulove struck

Adu-ți aminte ce greu îți este să te schimbi pe tine însuți și vei înțelege atunci câte șanse ai când încerci să-i schimbi pe ceilalți.

Prietenii adevărați țin la tine Și sunt lângă ține și la rău și la bine Nu te bârfesc pe la spate Ci te ajută chiar în toate

Nu mai sunt fetița pe care o știai tu mai demult...Poate nici n-ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,că știu cum să-mi meargă bine,dacă mă întreb de ține...du-te tare cât te ține!

Te privesc cu silă, nu-mi provoci decât milă Plăgi încontinuu și spui că doar tu ești de vină Știi ,dar e puțin cam târziu Nici eu nu sunt așa cum aș vrea să fiu

Orice minut,e un început,viața merge înainte indiferent de ce ai făcut,poate ai greșit, poate ai mințit,ți-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te țin la distanță,
Mă fac că nu îți dau importantă,
Situația-i mai complicată,
Sunt o fată RĂSFĂȚATĂ

Mulți îmi găsesc defecte impresii în cap,zi de zi câte un fraier se crede băiat de băiat

Nu încerca să mă judeci după aparențe,Sau după vorbe scoase de niște zdrențe

Am învățat să iubesc tot ce era al meu,Dar am putut să trăiesc și fără ce nu aveam!

Zâmbește celor ce te urăsc să simtă ura ta,Zâmbește celor pe carere ai iubești,să simtă dragostea ta,Iar dacă vreodată cei pe care ai iubești te vor trăda,zâmbește să simtă indiferența ta

Intodeauna fetele au iubit cu inimă, dar cum băieții nu au reușit să treacă dincolo d forme, s-au hotărât și fetele să nu mai treacă dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu , tot aș zâmbi și chiar dacă aș fi plină de probleme,tot aș glumi!,pentru că știi,viață e grea și lumea e rea,Cum aș putea să rezist,dacă nu m-aș purta așa?

Barfa'i pentru proști,deci lasa'i să vb lasa'i să se agite știi că nu contează,în lumea prințeselor nu există răutate

Nu sunt fițoasă nici alintată dar știi ceva nu mă luă drept păpușă ta!Am să-ți mai dau încă o șansa dar intr'o altă viață,cât despre mine:nimic din ce mișcă nu mă mișcă

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce îmi e mai scump,și ajung mereu unde îmi propun

îmi place să cred că nu am pierdut nimic,și dacă totuși am pierdut ceva,înseamnă că nu-mi trebuia!

majoritatea cred că am numai impresii .

Poate nu-ți păr fată cuminte, sau poate că da , însă aparențele înșeală,înainte de a mă "etichetă" ,gandeste'te bine să nu faci vreo greșeală

înainte să plec am suflat aburi peste imaginea ta,și am scris cu degetul DISPARI

De câte ori văd visele cum se sfârșesc ,de atâtea ori mă ambiționez să reușesc! Am drumul meu și asta nu se va schimbă, se aude o voce : si : speranța moare ultima!

zâmbește și toată lumea va zâmbi cu tine,râzi și vor crede toți că te droghezi

Vrei să mă schimbi ? Schimbă-te tu primul,Tu ești doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact așa cum este ea, Divertisment pentru ține, mod de viață pentru mine

Parfumul meu în bluză ta sh stilul meu în mintea ta,vei caută PRIVIREA MEA în fiecare EA din viață ta

Ai crezut că faci ce vrei Dar ai scăzut în ochii mei Dacă te purtai discret Te considerăm deștept

Nu stau în atenția ta Că are cine să mă bage în seamă! Paharele sus Șampania să curgă Respect pentru fețele Care Au știut să facă Fraierii să plângă!

Diamantul? nu definește STRĂLUCIREA!și chiar nu am nevoie de un Rolex că să știu cât e ceasul,să nu uităm că există oameni atât de săraci încât nu au nimic altceva decât bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred în cuvinte și privesc doar înainte.

CA¢nd viață îți da o mie de motive pentru a plA¢nge,demonstrează că ai o Mie și Una de motive pentru a zA¢mbilove struck

și poți să tipi,că nu te aud,și poți să plângi,că nu te văd,și poți să pleci,că nu te caut,și poți să mori,că nu îmi păsa!

sunt doar o față cât se poate de obișnuită love struck care nu are absolut nimic special , Are zile în care părul îi stă că naiba ,și zile în care arată extraordinar love struck

Vrei bani?Banii n-o să cadă din cer!Vrei prieteni?Învăța să vorbești sincer!Vrei respect?Învăța să respecți,să oferi!Trebuie să meriți tot ce ai!Să câștigi nu să ceri!

Uneori ai nevoie de un prieten să îți spună acele cuvinte magice " Nu plânge !Capul sus sunt alături de ține !Dar nu există acel prieten Te ridici singur și pleci!

Mă vrei înapoi?Eu nu,Îți spun doar atât. Nu miză pe faptul că odată m`ai făcut să plâng. Am mai crescut

când plângi nimeni nu`ți vede lacrimă,de multe ori când ești trist nimeni nu-ți simte durerea,de multe ori când râzi nimeni nu se uită la zâmbetul tău.În schimb când greșești toată lumea te vede.

nu preferă frumusețea care este în zadar ,ci preferă caracetru care este atât de rar love struck

A fost greu și știu că am avut dreptate când voi m`ați criticat! am ținut capul sus și am mers mai departe,Nu mă interesează ce crezi despre mine,Înainte să spui ceva ,UIta'te la ține

Și n-am uitat, cât am plâns de fapt, cât am regretat, am realizat că tot ce-i bine nu ține mereu cu ține, reține,dar nu uită că într-un final orice rău e ucis de`un bine!

Vreau să știi că mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, mă'nțelegi,sau măcar încerci să-nțelegi, că mi s rupe de ce spui, ce faci în orice fel,spune-mi dacă mă-nțelegi, să ți-o spun altfel!

încearcă să înduri trădarea prietenilor ipocriți,încearcă să vezi ceea ce este cu adevărat frumos și să încerci s lași în urmă ta o lume un pic mai bună

vorbele nu își au rostul acum,o să vină și rândul tău

Am prieteni ft mulți,care-mi sunt dușmani tăcuți!Cine e deștept să-nvețe,prietenii au multe fețe!

Sunt inofensivă,dar gândul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care mulți ar vrea să-l traverseze, însă majoritatea se inneaca înainte de a ajunge la celalat mal

Nu sunt complet inutila,cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie ,ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata!

Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu-mi place sa minti atat timp cat mint si eu ! Nu-mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea !

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !
regrete , lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri , si ai ingropat ziua de maine !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajeala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine,nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU.
Indiferent cat de mult sufar, lumea nu se va opri in loc pentru durerea mea;
indiferent de cat ma iubesti trebuie sa astepti ca sa vezi diferentalove struck
Indiferenta doare cel mai tare!
indiferenta doare mai mult ca orice.Un zambet mar face sa zbor un sarut mar face sa mor, o soapta imi da fiori, o privire ma face sa rad ca traiesti pentru mine...dar visul nu mi se mai potriveste.ma trezesc si simt durere viata distrusa.crying
indiferenta face diferenta
indiferenta ta ma doare; nu stiu ce sa mai zic. ti-am zis atatea despre mine... eu sunt pentru tine ca o carte deschisa... nu mai vreau sa sa sufar te yubesc mult
indiferenta ta ma doare dar se pare ca pe tine nu te intereseaza?
Tweet Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eulove struck Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti. Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult…Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut. Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine…du-te tare cat te tine! Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de...
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

| NoriskNofun a răspuns:

-->Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi;*
-->Ma amuza baietii care se vaita ca au suferit din dragoste si ca nenorocita dracu a indraznit sa ii faca.ti'a ranit orgoliul ma nu sentimentelewinking