| anonim_4396 a întrebat:

Va rog vreau si eu status`urii frumoase big grin Nu care sa le gasesti pe orice site... Cele mai multe si mai frumoase primesc funda
P. S. Sts`urile sa fie de dragoste, prietenie, tristete etc.

Răspuns Câştigător
| cristina_2603 a răspuns:

Buna! Stiu o pagina pe facebook care are statusuri foarte frumoase si foarte originale;) uite aici linkul:

http://www.facebook.com/pages/Statusuri/227969433946462

1 răspuns:
| paulyna101 a răspuns:

sper sa iti placa astea:
- मैं तुमसे प्यार करता हूँ (te iubesc)
-am tras de inima mea ca nebuna, si am rupt o bucata din ea dar nu imi pare rau, ca am ajuns la cime trebuia.
-dragostea este atunci cand nu vrei sa dorimi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis.
- N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti! Te iubesc!
- mi-am pus atatea sperante intr-o prietenie ce nici nu a exaistat.
- de ce plangi ca s-a trminat? zambeste ca ai scapat!
-Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii al meu, chiar daca esti dragostea mea…
- Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus…tot te-aşi iubi!
-Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine!
- si ce daca ma port ca un copil, tu iubesti copilul asta.
-Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti.
-Mai stii? Iti placea sa o vezi razand. Ea tot cu zambetul a ramas. Iar tu... tot cu ea in gand.
- orce s-ar intampla, candva ne vom revedea, si stiu ca ma vei pastra undeva, in inima ta!
-Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea, cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva, si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata, pentru ca tu ai lasat-o sa plece, si nu va mai fi nicicand o alta data!
-Si stă în casă tristă plange dupa el, si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.
- Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!
- Ce? Tu o stiai cand plangea cu ursuletu' in mana? Pai uite'o acum pe tocuri la unu in masina.
-Spune-i stop cand te streseaza, spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza.
-Aparentele inseala, un zambet nu se compara, tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA!
-Am crescut! Am lasat in urma un trecut! si-acum, cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!
-