| CrissDot a întrebat:

Vreau si eu statusuri care sa arate ca ai pierdut un prieten sigh
Funda si vot :*

Răspuns Câştigător
| Angellx3 a răspuns:

Uite cateva :

Acum ma uit pe geam si zambesc, ca-s totusi amintiri frumoase in care inca ma regasesc...
Si te darami singura, incercand sa te ridici.Cand il vezi in fata ta...simti ca pici.

Cate suspine, nici ea nu mai crede cand spune ca totul va fi bine.

Si acum e la fel, ea nu mai este ea.El e departe, fata nu-l poate uita.

E iar octombrie si ploua marunt, am mai pierdut o vara sperand...

Il facea sa rada in cel mai trist moment, l-a facut sa prinda viata cand privea absent.

In gandul meu mereu te port ca pe un lucru sfant.As vrea sa stiu ca-ti amintesti si tu de noi din cand in cand.

Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca.dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Sunt singura pe strada si vorbesc cu tine in gand.Imi amintesc cat iubesc sa te vad razand.

Tot ce o să-mi aducă aminte de tine, am să inchid şi am să ţin pentru mine .

Chiar daca el nu te mai suna, chiar daca nu te mai baga in seama deloc. gandeste-te ca tu ai fost cea mai buna,tu i-ai purtat noroc!

Desi am trecut prin multe suntem inca impreuna!Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana !

Chiar daca prafuit, zambetul o sa imi ramana! E prima poza pe care am facut-o impreuna.

Printre lucrurile mele gasesc o poza de-a ta.Si cu ea in pat adorm, plangand noaptea.

Tu ai invatat-o ca nimic nu se uita, ca nu totul se iarta.Ca maine e o zi in care poti sa mai gresesti o data!

M-ai imbratisat, n-am stiut ca e real, cu tine nu ma astept la un final...

Zile trec, zile vin, iar timpul ma omoara.Plecarea ta subita a inceput sa doara!

Cat e de simpla viata cand noi suntem pe bune.Cate amintiri, cate placeri, cate nopti nebune.

Un singur lucru i-a ramas din trecut, acel mod nebun de a suferi, razand si urland in acelasi timp.

Era o floare incantatoare,raman acum amintiri chinuitoare.Si lacrimile vor mai fi,mult dupa ce trandafirii vor muri.

Victoria este-a celor care cad dar se ridica.Stii, viata este lupta in care nu e loc de frica.

Nimeni n-o sa ne opreasca, atata timp cat incercam, avem mereu o sansa.

Scuza-ma daca sunt prea insistenta dar tu esti un drog, iar eu sunt dependenta. ♥

Te rog nu-ţi fie teamă, totul s-a stins...ce-a fost cu el e doar un subiect închis...

Și-mi amintesc de noi . . de tine . . de zilele în care totul mergea bine .

♥ As vrea să uit tot ce a fost , insă inima nu mă lasă

În privința dragostei nu trebuie să te implici , căci la sfârșit o să cazi la pământ și va fi greu să te ridici

♥ Sunt numai ganduri care zboarã cãtre tine neincetat . Sute de vise inocente care s`au spulberat .

Se întâmplă să am momente când uit de tot , mă gândesc la el și simt că nu mai pot !

♥ Sfarsitul unui pas . pur si simplu` nu pot ...Pentru tot ce simt acum chiar nu existã antidot !

Dar acum sunt fericită că am învățat ce e iubirea chiar dacă tu ai plecat . .

Eram fericită, împăcată cu mine . . că erai aproape și erai lângă mine . .

♥ Si trebuie sã mint , un alt rol sã joc . Dar de fapt , in suflet la mine e un mare potop

♥ Am alergat de frica unui gand . Care imi strange amintirile si mi le aruncã'n vant : )

De ce tin la mine atat de multe amintiri ? De ce tin la tine atat de mult si tu nu stii?

Ma simt pierduta intr-o lume mare… ma simt tentata sa calc totul in picioare…

Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool . Ştiind că sufletul nu se vindecă c-un paracetamol.

Nu tac,nu mă prefac,nu o să-i satisfac . Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.

De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis? Sau să facem la fiecare pas un compromis ?!

Şi ţi-aş pune întrebări multe, multe… Da’ ştiu că răspunsurile tale vor fi mereu "…" puncte , puncte.

De ce să-i las pe altii să câstige ? Eu pot să aprind dragostea oricând , nu ca altii care o vor stinge

Dar comportamentul tău e la fel de rău . Eşti exact ca şi mine când vine vorba de iubire .

Nu există bun simţ doar bună purtare . Nu există dragoste , doar senzaţie de ataşare. Nu există motive doar întrebări fără răspuns. Nu există linişte doar şoapte spuse pe ascuns !

Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!

După un fum simte şi el senzația , că noi preferăm tentația , oricare ar fi destinația.

nu totul e pierdut când te prăbuşeşti. Viaţa are jocul ei, însă tu ai regulile tale.

O ultimă lacrimă curge acum. Voi încerca să aleg doar drumul cel bun; voi încerca să uit tot ce odată a fost, amintirile acum rămân fără rost.

nu reununta niciodată la ceea ce îţi aparţine şi nu permite altora să renunţe la tine!

Că mergi în față sau în spate, Încearcă să trăiești cu maximă intensitate. Să nu te schimbi chiar dacă vântul bate.

Şi visul meu nu are limite, nu. Zboară peste tot, gândeşte limpede!

Se grabeşte s-ajungă dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfruntă furtuni şi noroi.

Acum pot să ascund fiecare lacrimă ce-mi cade pentru că am crescut. Cică acum sunt mare, iar câteodată nu-mi permit să arăt cât de mult mă doare.

Şi ştii că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost.

Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. Eu am glumit , tu ai pus sentimente.

Niciodată nu vei ştii cine sunt, ce gândesc, ce visez, ce cred, ce iubesc sau ce urăsc.

Vă țineați de mână şi ea plângea, iar tu priveai în ochii ei de fată rea.

Şi zici aşa "Las` că trece, nu te supăra!" E băiat bun, o să îşi revină el cândva!

Aşa e în viaţă , ştii , pe toate le plăteşti !

Aş face tot fără regrete. Nu mă joc, în joc sunt sentimente.

Şi vreau să uit. Rup pozele, pierd visele. Astăzi mă rup de toate.

Şi tot ce am sperat, plăcut, urât sau părăsit. S-a terminat că cică totul are un sfârşit.

Realizez că nu e corect , dar trebuie să lupt. Cu zâmbetul ăsta pervers n-am timp nici să plâng.

Sunt sătulă de tine, sătulă de noi. Stai, nu pleca ! Intoarce-te,ia trecutu’ şi căraţi-vă amândoi !

Trăieşte clipa că e drumul către rai. Nu e timp să îţi pară rău de nimic, numai o viaţă ai…

Nu poate să fie totul din mătase şi satin. De asta tot ce e frumos durează al dracu’ de puţin …

Să nu-mi spui că limita-i cerul când sunt urme de picior pe lună!

Sunt putine momente de pus în ramă. Viaţa n-are mâini,dar uite că-ţi dă câte-o palmă!

Ea niciodată n-o să fie în stare să te rănească, să te înşele…Şi daca ţi-a promis chiar o să te ducă la stele !

În lumea voastră falsă, noi zâmbim necondiţionat.Mereu împreună ca o poveste cu un final neterminat.

Dacă laşi s-apară sentimente, clar! Devii slab.

Închid uşa, sting lumina, trag oblonul şi încui. Magazinul meu de vise nu mai vinde nimănui!

Ridică fruntea sus, şterge-ţi lacrima, ştiu că te doare . Orice s-ar întampla trebuie să fii tare !

N-am să rup în două pozele în care ne îmbrăţişăm… Fiindcă mi-e dor de băiatu’ pe care mai demult îl iubeam!

N'am niciun regret, n'am speranţe deşarte,că mi-am pus sufletul pe foaie şi am mers mai departe.;x

Totuşi mi-e dor de copilărie, mi-e dor de noi. Mi-e dor de zilele-n casă când afară erau ploi. Mi-e dor de tot ce-a durut şi acum începe să mă amuze. Căci amintirile îmi pun zâmbetul pe buze !

Nu e normal , azi ai zambet artificial . desi esti tanar te gandesti la final.

Toţi în jurul meu îmi vând complimente, dar numai TU ştii să-mi oferi sentimente!♥♥♥

Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau, iar dupa cateva luni ai fost doar un motiv in plus sa beau.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Da-mi tigara ca sa trag patru vise iar apoi da-mi un colt de rai ca sa uit de noi doi!

Nu ţine de mine să te fac un om mai bun. Chiar dacă eu aprind ţigara tot tu o faci scrum!

Ei îi place sa zâmbeasca si sa se veseleasca dar deseori plânge.Ea fuge de trecut,dar întotdeauna se gândeste la el si viseaza sa-l intoarca.Ea nu crede în minuni,dar tot îsi pune dorinte.

S`au adunat cativa ani speram la bine in continuare . Chiar daca au fost si clipe grele . M`au facut sa fiu mai tare !

♥ Ai plecat cand ne'a fost mai greu, si'asta ma doare. Imi spuneai ca ma iubesti, asta o spune fiecare !

Traieste-ti viata ca si cum ar fi primul fum din ultima tigara!
Ceea ce esti tu. eu pot fi oricand.
dar ce sunt eu. tu nu vei putea fi niciodata.
Nu incerca sa ma judeci dupa aparentze. sau dupa niste barfe spuse de niste zdrente!
Iubesti-o. Nu-mi pasa. Pastreazo de tot. Iar pe mine priveste-ma si stergete pe bot!
Facem tot ce stim si nu ne oprim.
traim viata din plin!
Detalii. nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu cred in cuvinte.

Sunt foarte frumoase , sper sa iti placa happy

2 răspunsuri:
| xJelenaTrueLove a răspuns:

Cat am fost de oarba cand te tineam langa mine.

Credeam ca tin la tine dar mi-ai dovedit ca faceam totul pe dos.

Pot sa te uit, sunt puternica, dar tot ce am avut cu tine nu voi mai recupera never...

Lasa`ma, uita`ma, viata merge inainte cu sau fara tine.

De la prietenie ajungi la iubire, de la iubire inapoi la prietenie, niciodata!

Te`ai nascut sa`mi faci viata un cosmar? Mai degraba ai muri daca asta iti era scopul in viata oh go on.

Cine este prieten fals sa imi dea un BUZZ. Azi m`am gandit sa fac prezentawinking.

Ce par frumos ai... pacat ca-i fals...de fapt asa esti si tu deci n`am la ce sa ma astept oh go on.

Sper ca te-am ajutat :*

| Memecy a răspuns:

Am prieten