| EuBorak a întrebat:

Vreau si eu statusuri din melodii hip-hop. Funda! Mersi anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| Ingrid16V a răspuns:

1. E fata care sta zâmbind atunci când vii acasa. Si poti jura ca nu e alta mai frumoasa.

2. Chiar daca prafuit, zâmbetul o sa îmi ramâna! E prima poza pe care am facut-o împreuna.

3. Sa nu regreti ce a fost, ne ramân amintiri...Aminteste-ti de prima zi day dreaming

4. Îti mai aduci aminte cum ne-am cunoscut? Ne bufnea râsu' ca ne-apropiam prea mult.

5. Eu nu m-am saturat sa te cuprind. Nu m-am saturat sa te surprind. Nu m-am saturat sa iti soptesc. N-am sa ma satur deloc sa te privesc.

6. E-n regula du-te sa razi cu fetele. Stiam ca oameni slabi isi ascund sentimentelestraight face

7. Si mai e ceva: "Stii ca iarna, tu, esti vara mea!"

8. Si ne e frica sa zambim, ne e frica sa incercam sa iubim, stim ca la finalul oricarei povesti, suferim!

9. Ce multe amintiri ne cheama acum, cand totul e trist, cand totul e scrum...

10. Mi-e dor de toate. Si tu de fiecare data ma dai la o parte!

11. Era miercuri spre joi. Ma iubeai pan'la cer si inapoi. Doua nopti mai tarziu. Nu puteam sa zbor sau sa mai fiu.

12. Singura alerg prin ploi, abatuta ca de un pacat. Te-as cauta dac-as afla pe ce drum ai plecat.

13. Si m-ai vazut cu el de mâna, te-ai blocat pentru o clipa. Pentru prima data în viata paream chiar fericita!

14. Si las toata durerea in grija ta, mie mi-a ajuns, gata!happy

15. Paharele sus! Sampania sa curga. Respect pentru fetele care i-au facut pe fraieri sa planga.

16. Îmi place, chiar daca nu mai gasesc unele cuvinte. Îmi place cum spui tu asa: "Sa fii cuminte!":X

17. Cat e de simpla viata cand noi suntem pe bune. Cate amintiri, cate placeri, cate nopti nebunesmugblushing

18. Atatea sentimente, ce tresariri, trairi. Si tot mai am momente cand te sorb din priviri:-x

19. Si o strangi la pieptul tau la fel ca acum ceva timp. Si iti dai seama ca n-ai fi renuntat la ea pentru nimic...

20. Atat de tacuta. Misterul ii provoaca o privire pierduta...

21. Daca as putea sa dau timpul inapoi si sa schimb ceva as face-o! Ce sa fac daca te iubesc. Ce sa fac daca nu pot sa distrug zidul asta de ura care ne desparte. De ce nu poate sa fie bine? De ce nu e suficienta iubirea? Pur si simplu de ce?

22. Eu o stea si tu un inger, pana la stele ca sa pot zbura...Eu o ploaie, tu un fulger vom fi amandoi iubirea mea:-x

23. Doi pasi, arunca-te de la înaltime. Arunca-te in amintiri când simti ca nu ti-e bine...

24. Ma-ntrebi de unde a aparut atata ura-n ochii mei. E vina ta, tu m-ai facut sa te privesc asa cu eiphbbbbt

25. N-ai facut un pas atunci cand puteai sa faci. Cand ma puteai lua in brate sa ma-mpaci!

26. Cat sa suport imi e prea greu. Sa ma cert cu tine mereu. E randul tau sa plangi si tu. Din vina ta asa-i vrut tustraight face

27. Ai oftat adanc, singur pe afara. Dar ieri m-ai strans in brate pentru ultima oara!

28. Lasa tot aici chiar daca a durut. Uita acum de mine, o sa ma descurc.

29. Si dintr-o data parca ceva n-a mai mers... Ceva in mintea ta pe mine m-a sterssad

30. Nu mai vreau sa te vad, mi-ai schimbat total parerea! Voi lupta si fara tine si-o sa treaca si durerea!

31. Ne certăm, ne-mpăcăm, pentru noi e un joc.
Când eşti lângă mine ţinem timpul pe loc :X

32. Totul merge contra timp. E ca o piesa fara ritm. E doar o pierdere de timp!oh go on

33. Insemni atat de mult si daca pleci ti-am spusblushing Cu alta niciodata n`o sa poti sa urci mai susstraight face

34. Ma scutur de praf, de amintiri. Si nu ma uit in urma daca vii. Dar ma trezesc zambind in fiecare zi. Dorindu-mi tare, tare sa revii.

35. Am ajuns sa pretuiesc orice clipa cu tine! ♥

Toate sunt din melodii :*

8 răspunsuri:
| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Dupa blocuri suntem noi, sa ne-ntelegi mai bine. Dupa blocuri suntem noi care te facem pe tine.
Vorbele n-au valoare, faptele conteaza!
Smecherii se cunosc, nu se inventeaza
Bulangii ma streseaza, cand abereaza
Sa vedem ce poti, vorbele nu ma impresioneaza
Se aude ca nu stiu ce pustioaica ar suge p***,
Frate, fiecare face ce stie cu gura!
Prea multe pustoaice care devin panarame satule de certurile de-acasa si situatiile materiale
Suntem normali avem doar nevoii speciale!
Acoperite de sume proportionale

| xey a răspuns:

Melodiile intregi sau cateva cuvinte, ca sa sune bine statusul?

| EuBorak explică (pentru xey):

Versuri din melodii...da nu melodiile intregi :*

| xey a răspuns (pentru EuBorak):

Pai ai pus deja raspunsul castigator, ca eu aveam unele mai bune

| EuBorak explică (pentru xey):

straight face

| sanki a răspuns:

Vrei sa schimbi ceva? e bine sa incepi cu tine
Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni
Intrebari gresite duc la raspunsuri false
Decizii proaste duc la decizii si mai proaste

E genu' meu sa pun suflet in tot,
Da' e gresit de tot...
Atata pot,da' fiind asa creez un antidot...
Si daca ma calci pe coada,n'am coada,da' e nasol,
Cainele care nu latra,musca cel mai tare dupa alcool...

Nu ma acuza aiurea, ca risti sa te inseli,
Stii nimeni nu e perfect, toti facem greseli,
Dar unii mint ca nu,frate am indoieli,
A minti este egal cu a uita sa speri.

Ma trezesc in fiecare dimineata,aceleasi faze
Cand intra-n casa pe geam m**stu' ala cu raze
Suna ceasul',asta mai modest face "cling"
Si spera ca macar azi sa nu-i *** pumnu de rigoare sa-l sting.

Parca tot ce-ai face tu ai face dinadins
Parca tot ce stralucea inainte, acum ai stins
Parca tot ce-a fost frumos s-a dus si nu mai e
Ca prin magie, ce-mi place mie dispare repede

Pana la urma ce rezolvi daca stai mereu suparat?
Problemele de la sine niciodata nu s-au rezolvat...

Mulţi au avut impresia ca mă cunosc;
Am fost bun ca ei,dar m-au luat de prost.
Le-am arătat că ei sunt proşti,dar ce a fost,a fost,
Am învăţat să nu mai pun suflet fără rost
Sunt un om simplu,ca sentimente multe,
Sunt iertător,dar nu accept prea multe scuze

Iubesc muzica asta ce are atatea intelesuri
Si iubesc stilou` asta ce-mi pompeaza-n vena versuri
Iubesc zilele f****e printe tutun si hamei
Iubesc noptile pierdute, da` pierdute cu ai mei

Ii iubesc pe ei, ca imi dau motive sa traiesc
Si pe cei care stiu sa ma faca sa zambesc
Iubesc mult sa umblu spart, exact ca un drogat
Ca drogul pe care-l bag, se numeste HIP HOP

Tot ce iubesc pe lume se ascunde-n inima mea
Si nu iubesc oamenii ce sunt schimbat-ori ca vremea
Sunt debusolat, da, si ma intreb ce e firesc
Eu iubesc ca sa traiesc sau traiesc ca sa iubesc

Îmi recunosc vina, însa nu cedez şi vezi,
Speranţa moare ultima, doar atunci când crezi,
Căci lacrima de pe obrazul meu e încă vie.
Nu plec capu’ nici de-al dracu’, ce-o fi să fie.
Vreau sa intalnesc un drogat el sa ma invete sa zbor
Si un strop din entuziasmul meu sa-l impart tuturor
Vreau o zi doar a mea sa uit de cei ce-i iubesc
Apoi vreau sa le simt lipsa apoi sa mii amintesc

Vreau o stare trista macar o data pe luna
Sa invat sa apreciez atunci cand am o stare buna
Vreau sa am vointa ca nu mai am deloc
Sa invat ca doar cu rabdare poti sa muti muntii din loc
Vreau doar sa pot sa ascult, ce spun unii si altii
Sa nu mai fim ca doi straini, sa fim ca fratii
Si vreau sa fie pace si armonie, nu scandal
Ca sunt un visator purtat de val...

Vreau ca un orb sa ma invete sa privesc,
Iar un copil nevinovat vreau sa ma invete sa zambesc.
Vreau sa intalnesc fiind grabit un om atat de destept
Care sa fie in stare sa ma invete sa astept.

Faptele mici dau sentimente mari e adevarat
Ca ce e usor de inteles, e greu de explicat.

Viata e o melodie,. sentimente tin loc de sunete
Vreau sa o cant sa adun in buchete zambete.
La sfarsit sa zic ca am trait independent ca Moromete.

De mult prea multe ori sunt intre vis si realitate
Ochii inchisi, mintea departe corpul fara greutate
Ganduri mate aruncate departe de toate
Nelasate cu speranta sa devina realitate

Fa-ti timp sa fi tu sa nu razi cand toti lanaga tine plang
Fa-ti timp sa-i alegi pe ce-i blanzi din toti cei care in brate te strang
Fa-ti timp sa visezi sa zobori cu gandu ca toate pleaca sau se schimba
Si sa pretuiesti palma ce nu te loveste ci te alinta

Fa-ti timp sa asculti si cand vb tu toti sa taca
Si daca nu se vor oprii sa asculte lasa-i sa treaca
Fa-ti timp sa gasesti vise de ieri in ziua de azi
Si pentru ce-i ce ii porti in suflet tot ce ai respins sa arzi.

| IamTheDevil a răspuns:

Salut, uite aici o pagina care te-ar ajuta cu siguranta www.facebook.com/ConsumatorDeRap

| Viorel_George_1994 a răspuns:

Vreau si eu niste statusuti hip hap compuse de voi