| Bailey a întrebat:

Vreau si eu statusuri frumoase ( despre viata, prieteni falsi, iubire, despartire ) Cele mai multe si frumoase funda! love struck

Răspuns Câştigător
| Mirrre a răspuns:

Urăsc când cineva îmi aminteşte de momente neplăcute din viaţa mea, pe care în sfârşit le uitasem.
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia :*

Toate trebuie sa le incerci, incearcale pe viu... cand toti prosti se prefac ca stiu, arata-le doar degetul mijlociuwinking
Semeni cu Barbie, de ce?, frumoasa si slaba? NU! falsa si ieftina tongue
Eu nu renunt nicicand la ceea ce-mi apartine.Si nu permit nici altora sa renunte la mine. ♥ ~
De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "
Ştiu că nu-ţi trece prin cap ce-s în stare să fac. M-am săturat să te lovesc cu vorbe şi mă chinui să tac.
nu stiu cum o f¡ ¡n gramatica, dar pentru m¡ne sa te am este v¡¡torul perfect
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
Iubirea e ca un copil cu un balon, cand il are il ignora si cand il pierde plange (:
Iubirea interzisa nu exista... exista doar persoane incapabile de lupta.
"Mi-e dor de simplele banalități pe care le făceai, mi-e dor de simplu te iubesc pe care mi-l spuneai!"
"Plângi când ai ceva pe suflet, fi trist dacă se întâmpla ceva rău, râzi fără motiv, fi vesel dacă crezi că trebuie, simtă'te bine cu prietenii tăi, stai cât mai mult timp cu persoana iubită, trăiește clipa, pentru că nu știi când se poate termina totul!"
"Indiferent de e ploaie sau e soare. Voi fii lângă tine atunci când te doare happy!
"Toţi mă bat pe umăr şi-mi zâmbesc. Îmi strâng mâna şi-mi spun că mă iubesc. Una spun, alta gândescwinking!"
Dragostea e ca iarba: o semeni, o creşti şi vine o vacă şi strică tot!
Mă vrei inapoi? Eu nu. Îți spun doar atât. Nu miza pe faptul că odată m`ai făcut ăa plâng. Am mai crescut!
Şti ce? Urăşte-mă! Că de iubit, n-ai fost în stare!

De obicei, oamenii fără care tu nu poţi trăi, pot să traiască fără tine.
Într-o zi voi trece prin fața ta. Tu vei întoarce capul după mine, mă vei privi și eu îți voi spune: "La ce naiba te uiți?"
Sincer eu NU am regrete, dar urăsc faptul că am iubit prea mult!
Jumătate din mine îmi cere să îl uit.dar cealaltă jumătate mă imploră să-l chem înapoi.
Se scrie " gelozie", dar de cele mai multe ori se citeşte " nu vreau să te pierd "!
Mereu era o singură fată în viaţa ta care îţi spunea, te voi iubii mereu indiferent de ce se v-a întâmpla. Dar acum, nu mai există, ai pierduto, pentru cine?! Pentru curva ta?!

Ce voiam? Totul! Că era vorba de tine, nu de alţii! straight face
Şi odată cu timpul... Sper să rămânem la fel şi dacă trecem prin noroi, ne oprim să ne jucăm în el. happy
El râde,ea plânge,el o înşeală,ea nu crede,el o ignoră,ea îl iubeşte,el o părăseşte, ea suferă, el se întoarce, ea nu mai este!
Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine.
Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!
Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine;
E timpul sa facem lucrurile asa cum le fac baietii : amageste. i si paraseste. i!

Cand te uiti la poza mea, sa te doara inima, dar a fost alegerea ta asa ca ramai cu t@rfa ta >:d<
Ori cat de frumos ar fi un baiat, exista deja o fata plictisita de el happy
I.ai promis ca nu mai gresesti, acum ea vrea doar sa o respecti si sa o iubesti.;;
Stii. mereu ma faci sa zâmbesc, si când sunt nervoasa, sa ma linistesc!
Il iubesc pentru. ca e indiferent`. Arogant`... Golan... Dar e al meu. Pt. k ashaa a vrut Dumnezeu :X
Nu vreau un baiat care sa-mi stearga rimelul de la ochi, vreau un baiat care sa-mi stearga rujul de pe buze; x
Dacă sufletul celui pe care îl iubeşti este ca o stâncă, asta nu înseamnă că totul în jur e un munte abrupt.happy
Daca ma vrea ma va cauta si poate va realiza ce-a pierdut si va regreta. Am pus suflet, el s-a jucat cu mintea mea si-a reusit sa m-aduca exact unde vroia...sigh
Voi fi mereu fata care o vezi acum in mine, sunt aia care a schimbat totul pentru tine, daca ceea ce vezi nu te multumeste! Nu cauta in mine ceea ce nu este!
Te uiti la ea.Ma vezi pe mine...100 ca ea.Niciuna ca mine♥
->-.-" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
A fosst frumooos :X, recunosc dar m`ai pierdut c`ai fost prea prost happy
Si cand credeai c-o poti distruge. Te uiti la ea, zambeste si e dulce puppy dog eyes
Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?
ღAdevaratul barbat nu e cel ce cucereste multe femei.
E cel ce cucereste aceeasi femeie de mai multe ori.
Hainele sunt doar un scut, Am un suflet n-ai stiut.:
M`am schimbat, nu mai sunt fata care eram!
Mai stii cât plângeam? s`a dus dracu tot, acum râd si mi se rupe de tot! love struck
Atunci când spun ca sunt bine,
mi-ar placea ca cineva sa se uite în ochii mei sa ma tina strâns în brate si sa-mi spuna "Nu, nu esti"
ღNu am nevoie de tine sau de altcineva,
Vreau sa fiu singura'n singuratatea mea!

2 răspunsuri:
| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| DubstepQueen a răspuns:

1.Intelepciunea vietii este intotdeauna mai profunda si mai cuprinzatoare decat intelepciunea oamenilor.
2.Am cautat in exteriorul meu puterea si increderea dar ea vine din mine.Acolo a fost mereu...
3.Te-am iubit, te iubesc si te voi iubi pentru eternitate(iar aici numele).
Nu sunt cine stie ce statusuri dar sper ca te-am ajutat:X