| D_7219 a întrebat:

Vreau si eu statusuri sau versuri din melodii despre ploaie. despre tristete. prietenie. dragoste. s. a. dar noi big grin F+V

Răspuns Câştigător
| PinkLife_8615 a răspuns:

Exista adevaruri pe care trebuie sa le colorezi sa devina vizibile

"Chiar daca tu nu ma iubesti, eu tot imi fac sperante."

"Da, Da, Da... Eu Sunt Fata Aceea Căreia Îi Spuneai Că ‘ Nu`Ţi Pasă De Ea '... ŞI Acum Ai Da Orice Să Fie A Ta! Dar Ghici Ce? Asta Niciodată Nu Se Va Întamplawinking

"Niciodata n-ai incercat sa ma iubesti. Daca ai face-o, ai vedea ca-ti va placea."

"Pot sa cad ma pierd in fum. Si apoi o iau de la cap. Ma ridic la cerbatting eyelashes Ce mister! Totul se invarte in jurul meu!"

"Desi orgoliul meu atinge cote mult prea'nalte sa stii ca incep sa simt ceva ciudat cand stiu ca esti departe!"

"Sunt o proasta ca te-am iubit Desi nu e vina ta Eu te vreau pe tine Si u o vrei pe ea! "

Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?
Pe tine te-am acceptat! pe el l`am lasat.Dar nu stie nimeni pe cine iubesc cu adevarat

Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut!
Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri!

Satul sa ma prefac mereu, sa zambesc tuturor in jurul meu,sa fac mereu pe plac sa par de neclintit,sa iubesc un vis si doar in vis sa fiu iubit.

Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine.dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-spune`mi cum ma faci, cum de ma atragi; x. vrei sa te vreau, de fapt imi placi

Vreau sa alerg,dar stau pe loc,ma simt nebuna,dar nu`s deloc,vorbesc cu mine dar nu m`aud,as vrea sa PLANG...dar totusi rad!
Poate viata mea e un film desprins din realitate,in care am dreptul sa`mi aleg finalul si pot sterge orice replica nu`mi place, dar pacat ca nu pot trage mai multe dublestraight face
Nu te uita inapoi. nu te mai pierde printre vise, priveste inainte. sunt cu bratzele deschise si cu ploapele inchise, din nou simt ca mi`e dor. imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor.
Mult timp a trecut, nimic nu s-a schimbat, La ea tot mai mult se gandeste. Traind cu teama ca deja l-a uitat, Nu stie ca inca-l iubeste

Vezi tu? Momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!
Dar n-are sens... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"
Viata ta e in alb si negru ca nu`ti permiti culori In timp ce altii, in filmul vietii lor isi cumpara actori :p
renunta la vise sunt lucruri interzise
Realitatea.i mult prea dura.atunci cand dai de greu.visele se spulbera,aproape instantaneu.

E un pic ciudat cum oare fara el ziua n-are culoare! Si-ntr-o clipa cu un zambet schimba viata ta.
Am intrebat multe,insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte
Viata este o piesa de teatru,iar noi suntem actorii ei. Jucam cu rolul neînvatat si nu e nimeni sa ne sufle când ne-am încurcat
Fara sa vreau, realizez cum imaginea ta, clara odata...devine transparenta.

Ai invatat sa lupti cand raul vrea sa te prinda
Ca sa treci peste toate
L-ai infruntat pe cel din oglinda
Nu te schimba, urmeaza-ti visele
Nimeni nu te poate opri
Nu ceda orice ar fi
Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte,
Urmeaza-ti calea caci tu poti vedea si dincolo de cuvinte
Dar ca sa vezi serpii trebuie sa tai iarba de la pamant

Stii ca ai drumul tau pavat cu sperante si multe vise
focul din tine te face sa vezi si cu luminile stinse
Chiar daca in spatele unui vis se poate ascunde un cosmar
Nu uita sa crezi in tine si toate problemele incet dispar
Imi pare rau c`am cautat fericirea`ntr`un pustiu
Imi pun prea multe intrebari fara raspuns
Ni se ofera doar raspunsuri la intrebari ce inca nu s-au pus
Vremuri bune n-au sosit desi nu ma plang nu`s de ajuns
Natura mea umana mereu ma face sa fiu confuz
Adesea mi se intampla sa fiu mai mult mort decat viu
Lipsit de culoare si imbalsamat in cenusiu
Impacat cu mine insa in pustiu

Stiu multe tarelove struck daca mai vrei imi zici:X

Funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| nonny50 a răspuns:

We use ti play out in the rain! thumbs up

| madytzy_3356 a răspuns:

Vine ploaia, bine-mi pare in gradina am o floare
ploaia o va creste mare, vine ploaia bine-mi paree laughing=]]