| dary_3843 a întrebat:

Vreau status de iubire pentru persoana pe care o iubesc da vreau sa aiba cuvantul ochii albastrii va rog frumos :big grinbig grintongue:

2 răspunsuri:
| BeHappyForMe a răspuns:

Albastru e cerul
sub care traiesc
albastrii sunt ochii,
pe care ii iubesc

Citesc in ochii tai albastrii fericire si iubire Nu te gandi nici un moment ca-mi sta gandul la despartire Nu te gandi ca mi-ar trece prin cap sa te insel vreodata TE IUBESC cum n-am iubit niciodata

Cu ochii tai albastii ma cufunzi intr-un vis senin

In ochii tai vad marea,
In suflet e tradarea,
Stelele’mi zambesc,
Si’mi spun ca te iubesc.
Dar ce folos sa plang
Cand al tau suflet e de gheata,
Si amintiri se sting
Intr’un nor de ceata.
Vantul bate lin,
Luna imi sopteste:
„Te’a parasit,
Pe alta el iubeste".
Si’n ochii tai vad marea,
Dar e intunecata,
Trista privesc iubirea
In valuri sfarmata.

Era frumoasă ca visul unei nopţi senine de vară. Pleoapele pe veşnicie lăsate asupra ochilor ei albaştri sunt coşmarul nopţilor mele de iarnă

Aveai ochi ca de scânteie,
Ochi căprui lucind ca aştrii...
Mi-ai facut ochi dulci, femeie,
Iar bărbatul tău Albaştri

Ochii tai albastrii ma fac sa plutesc printre nori.

Oare am visat sau chiar am vazut cerul zilei intesat de stele - m-am indragostit de ochii tai albastrii.

Ochii tai albastrii ma fac sa ma simt o sirena.

As vrea sa fiu o pasare, sa ma arunc in ochii tai albastrii si sa zbor spre paradisul sufletului tau.

As vrea sa ma scald goala in ochii tai albastrii ca marea.

Cand te sarut plutesc in ochii tai albastrii, privirea si sarutul tau mi-au aratat paradisul.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Privesc in ochii tai albastrii fericire si iubire
Nu te gandi nici un moment ca imi sta gandu la despartire...; x

Ochii tai albastrii imi deschid noi orizonturi

Nu iubi cand esti eleva
Caci iubirea se observa
Si te lasa corigenta...
Uneori chiar repetentasad.(scuze asta nu-i cu ochi albastrii da mie imi place:X)
Fundabatting eyelashes?