| eu_3300 a întrebat:

Vreu si eu o metoda de a scapa de cosuri rapid. va rog mult

Răspuns Câştigător
| TheOriginalUser:) a răspuns:

O solutie foarte buna este sa te speli pe fata mai des. Poti sa te dai cu ceai de musetel, iar apoi sa aplici putina miere pe cosuri si sa o lasi sa actioneze cel putin 5 minute.

O alta solutie este ca inainte de culcare sa te speli pe fata si sa storci o lamaie, iar zeama sa o aplici pe fata si sa o lasi pana a 2 zi dimineata.

Deasemenea soarele iti face foarte bine pentru ca usuca cosurile.winkingfunditabatting eyelashes

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Săpun Protex, un tonic antiseptic, batonaş de uscat coşurile şi tinctură de propolis aplicat direct pe ele.
Evită să pui mâinile murdare pe faţă, este o sursă de infecţie.
Pa, pa.

| missprincess a răspuns:

Eu de obicei folosesc o crema din miere de albine, numita Melkfett, te dai cu ea dupa ce te speli pe fata