| matyyyy a întrebat:

Zilele astea am examen partial la algebra si nu prea am invatat.Ce se intampla daca nu il iau? se poate adauga la examenul final? sa ma lamureasca si pe mine cineva va rog(sunt la politehnica in Bucuresti-inginerie mecanica si mecatronica).

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu sunt la alta facultate, iar aici daca nu luam partialul, dam examenul din toata materia in sesiunea urmatoare. Nu se considera restanta. Nu stiu cum e la voi...

| Morphines a răspuns:

Citește SYLLABUS-ul pe care în mod firesc ar fi trebuit să-l primești. Acolo sunt scrise toate lucrurile posibile și imposibile și vei afla exact în ce fel te afectează nepregătirea pentru parțial.
La facultatea mea parțialele nu se adaugă la examen, dar nici nu te scutește de o parte din examen, e doar un test. Ceva-ceva tot vei scrie, fiindcă se presupune că nu te-ai dus la o astfel de facultate în care se face matematică intensiv fiind as în istorie.
Baftă și succes! happy