| matyyyy a întrebat:

Zilele astea am examen partial la algebra si nu prea am invatat.Ce se intampla daca nu il iau? se poate adauga la examenul final? sa ma lamureasca si pe mine cineva va rog(sunt la politehnica in Bucuresti-inginerie mecanica si mecatronica)

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Totul tine de profesor cum se organizeaza.
unii conisdera partialul drept nota de laborator, unii il considera parte din nota de la examen, altii parte din nota finala samd.

| mihai69 a răspuns:

Nu se-ntâmplă nimic.
Dar dacă îl iei, la examenul „final" NU vei mai lua bilet cu (sau nu vei trata în scris) subiecte din cele avute la parțial.

| neutrino a răspuns:

Daca nu iei partialul, atunci examenul final il vei da din toata materia si iti va fi mult mai greu.

| ALGator a răspuns:

Atit de prost sunteți informați în facultate?

Succes la parțial!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic deci nu iti face griji big grin

| SANDREIH a răspuns:

Daca iei partialul, la examen nu mai dai din ce ai avut la partial.
Daca il pici, la examen dai si ce ai avut la partial.